Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Lokale pod przedszkola – nowy trend inwestycyjny na rynku nieruchomości

Inwestorzy zainteresowani rynkiem nieruchomości przedszkolnych, mogą stworzyć własną placówkę.
Inwestorzy zainteresowani rynkiem nieruchomości przedszkolnych, mogą stworzyć własną placówkę.

Pandemia wiele zmieniła na rynku nieruchomości. Wiele lokali usługowych straciło swoich najemców. Właściciele mieszkań musieli obniżyć czynsze, aby znaleźć lokatorów. W zmieniających się warunkach można upatrywać nowego trendu – przedszkoli. Inwestycje w nieruchomości oświatowe, które są realizowane w porozumieniu z samorządami, mogą wygenerować nawet 6-7 proc. zysku w ciągu roku.

Wynajem nieruchomości w dobie pandemii

Dane Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej nie pozostawiają złudzeń. W 2020 roku złożono ok. 142 tys. wniosków o zamknięcie firm. Wraz z rozwojem pandemii rosła liczba pustostanów, co było zauważalne szczególnie w centrach dużych miast. Wprowadzenie zdalnego trybu pracy i nauczania przyczyniło się również do odpływu części najemców i tym samym spowodowało wzrost liczby mieszkań do wynajęcia.

Z danych Rankomat wynika, że w dużych miastach (Rzeszów, Kielce, Kraków, Wrocław, Poznań, Olsztyn, Toruń) czynsze najmu za mieszkanie o powierzchni 50 mkw. kształtują się na poziomie 800-1000 złotych.

Pod koniec 2019 roku ankietowani biorący udział w badaniu Biostat wskazali, że nieruchomości są najbezpieczniejszą inwestycją długoterminową. Pandemia nieco zmieniła podejście w tym zakresie. Właściciele lokalów szukają jednak alternatyw.


Nowy segment inwestycji na polskim rynku nieruchomości

W ostatnim czasie można zaobserwować wzrost zainteresowania segmentem polskiego rynku nieruchomości, który nie jest podatny na wahania koniunkturalne. Są to przedszkola. Zgodnie z danymi Ministerstwa Edukacji i Nauki w ciągu ostatnich 6 lat subwencja oświatowa wzrosła o 29 proc. (do 52 mld złotych). Warto zauważyć, że dotacje oświatowe podlegają znaczącym waloryzacjom, które są wyższe niż poziom inflacji.
Powstanie nowych placówek oświatowych na danym obszarze zazwyczaj poprzedzone jest analizami demograficznymi. Ponadto sprawdzane są potrzeby edukacyjne danej społeczności. Wówczas można określić zasadność konkretnej inwestycji.


Inwestycja w przedszkole – to się opłaca

Inwestorzy zainteresowani segmentem rynku nieruchomości, którym są przedszkola, mogą stworzyć własną placówkę. Muszą jednak liczyć się z koniecznością dopełnienia wielu formalności oraz dobrego rozeznania na rynku. Wiąże się to również ze stałym nakładem środków i czasu.

Alternatywą jest inwestycja w placówki, które są tworzone na zlecenie samorządów przez Ogólnopolskiego Operatora Oświaty. Przez 20 lat zrealizował on ok. 400 podobnych projektów. Podmiot ten dokonuje wielowymiarowej analizy, która pomaga określić zapotrzebowanie na dany rodzaj placów w perspektywie długoterminowej. Pod uwagę brane są przede wszystkim nowe inwestycje deweloperskie w konkretnej lokalizacji, wiek mieszkańców oraz potencjał dzietności. Uwzględniane jest także sąsiedztwo zakładów pracy i biur.

Jeżeli analiza potwierdza zapotrzebowanie na dany rodzaj placówki, możliwe jest kompleksowe zrealizowanie inwestycji na zlecenie samorządu. Coraz częściej w procesie tym mogą brać udział inwestorzy indywidualni, którzy szukają bezpiecznego sposobu na ulokowanie środków na 5-10 lat. Taka inwestycja pozwala wygenerować zysk na poziomie 6-7 proc. rocznie.

Ogólnopolski Operator Oświaty publikuje listę projektów, które są aktualnie przygotowane z określeniem ich lokalizacji. Inwestorzy mogą wybrać np. ten realizowany w ich mieście, co pozwoli na bieżąco śledzić postępy prac. Środki można inwestować w formie spółki komandytowej (zysk 6 proc.) lub jako pożyczkę (zysk 7 proc.). Inwestowanie w nieruchomości tego typu jest uważana za odporną na zawirowania koniunkturalne.

Nauka, zgodnie z art. 70 Konstytucji RP, jest prawem gwarantowanym. Na władzach publicznych ciąży obowiązek zapewnienia powszechnego i równego dostępu do wykształcenia.  

Źródło: KRN.pl | 2021-06-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Claudia Klein ⋅ 23-06-2021 | 17:23

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services, Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli odpowiedź brzmi tak, radzę skontaktować się z moją firmą przez | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp:  +4915758108767 | i mieć pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (Pożyczka Osobista, Pożyczka Biznesowa i wiele innych), oferujemy zarówno pożyczki długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro i udzielamy pożyczek z niskim oprocentowaniem 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Zdaję sobie sprawę, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem. Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki kapitałowej w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, stosunek zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub jakiekolwiek inne powody Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w bankach. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz uzyskać pożyczkę i realizować transakcje zawsze i wszędzie, gdzie tego potrzebujesz Zapewniamy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku zapytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Odbierz odpowiedź natychmiast Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w Twoich rękach!!

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażdziałki do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Legnickidomy na sprzedaż powiat Skarżyskimieszkania na wynajem gmina Babimostdomy na sprzedaż gmina Łowiczmieszkania na wynajem w Łomiidomy na wynajem w Dąbrówcemieszkania na wynajem w Henryczyn

Deweloperzy

);