Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Inwestowanie w nieruchomości - czy to dobry pomysł?

Magdalena Hojniak | 2019-08-21

Inwestowanie w nieruchomości - czy to dobry pomysł?
Ceny najmu zrównują się z wysokością rat kredytów hipotecznych

Mieszkanie na wynajem nie jest już opłacalną inwestycją. Czy warto zatem w ten sposób zabezpieczać swoją przyszłość?

Według czytelników portalu KRN.pl najpewniejszym zabezpieczeniem przyszłości jest zainwestowanie w nieruchomości. Takiego zdania jest 65,5 proc. respondentów. Na lokatę wskazało jedynie niewiele ponad 10 proc. Co ciekawe, jako korzystną opcję ponad 17 proc. postrzega przysłowiowe odkładanie do skarpety. Jednocześnie 34,5 proc. uważa, że wynajem mieszkania nie jest już opłacalną inwestycją. Taka sama liczba osób twierdzi, że największy zysk przyniosłoby posiadanie mieszkania przeznaczonego na najem krótkoterminowy. W perspektywie ciągłych podwyżek nieruchomości trudno myśleć o zakupie mieszkania w celach inwestycyjnych skoro średnio zarabiającego Polaka nie stać na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych. Na pytanie Czy uważasz, że średnio zarabiającego Polaka stać na własne mieszkanie?, które pojawiło się w sondzie KRN.pl, 80 proc. głosujących dało odpowiedź negatywną. Jedynie niespełna 11 proc. twierdzi, że jest to możliwe.    

W miastach uniwersyteckich rynek najmu zasilają głównie studenci i często właśnie z myślą o tej grupie najemców wiele osób lokowało swój kapitał w nieruchomościach. W obecnych czasach rynkowe tendencje stopniowo ulegają zmianom. W ofertach mieszkaniowych coraz częściej pojawiają się prywatne akademiki, a popyt na mieszkania generują odwiedzający Polskę obcokrajowcy i klienci biznesowi. To z kolei generuje zapotrzebowanie na lokale udostępniane jedynie na określony czas. Dla właścicieli jest to opcja atrakcyjniejsza finansowo, stąd spore zainteresowane nią w ostatnim czasie.

Wyliczenia ekspertów pokazują, że tańsza jest spłata raty niż wynajem mieszkania, co w najbliższym czasie może doprowadzić do tego, że część dotychczasowych najemców zdecyduje się na zakup własnego lokum, a to z kolei przyczyni się do uszczuplenia grona osób zainteresowanych najmem długoterminowym. Na podstawie takich przesłanek można przypuszczać, że przyszłością właścicieli zarabiających na wynajmowaniu mieszkań są lokale w ramach umów krótkoterminowych.  

Źródło: KRN.pl | 2019-08-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.6

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

KM ⋅ 22-08-2019 | 10:22

To zależy od lokalizacji bo np. w trójmieście nikt nie ryzykuje kupując mieszkanie pod wynajem. Ja już jedno mam a teraz czekam na kolejne na osiedlu robyga. Tutaj ten biznes się kreci ale nie wiem jak się sprawy maja w mniej turystycznych czy mniej nastawionych na prace miastach.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Tucholskimieszkania na wynajem powiat Tureckimieszkania na sprzedaż gmina Sejnymieszkania na sprzedaż gmina M. Dąbrowa Górniczamieszkania na wynajem w Jasionowiemieszkania na sprzedaż w Milejczycachdomy na wynajem w Dąbrowicy

Deweloperzy

);