Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jak szybko sprzedać mieszkanie? Liczy się dobre zdjęcie

jak-szybko-sprzedac-mieszkanie-liczy-sie-dobre-zdjecie
Jak szybko sprzedać mieszkanie? Liczy się dobre zdjęcie

Dobre zdjęcie to już połowa sukcesu, aby przyciągnąć uwagę potencjalnego nabywcy. Niezależne badania potwierdzają, że oferty, które posiadają przynajmniej 10 zdjęć, zwiększają zasięg oferty, a tym samym przybliżają nas do znalezienia odpowiedniego kupca. Zastanawiając się, jak szybko sprzedać mieszkanie, trzeba w związku z tym postawić na takie fotografie, które zaciekawią poszukujących, a przy tym oddadzą rzeczywisty charakter nieruchomości.

Osoby, które kiedykolwiek próbowały sprzedać mieszkanie na własną rękę, wiedzą doskonale, że telefony od potencjalnych klientów zaczynają się dopiero wtedy, jeśli zainteresuje ich oferta. Owszem, cena zwykle odgrywa najważniejszą rolę tuż za lokalizacją, kondygnacją, układem mieszkania i wieloma innymi aspektami. Prawda jest jednak taka, że jeśli już na wstępie nie wzbudzimy zainteresowania samym zdjęciem, to mało kto kliknie ofertę, nawet jeśli cena będzie poniżej wartości rynkowej.
 

Jak szybko sprzedać mieszkanie, dodając odpowiednią ilość zdjęć? 

 
W jednym z testów przeprowadzonym przez agencję badawczą IQS wykazano, że połowa osób, które przeglądają oferty nieruchomości, oczekuje, że w ogłoszeniu zobaczy przynajmniej 10 zdjęć. Z kolei 44 proc. chciałaby, aby znajdowało się tam od 5 do 10 fotografii przedstawiających aktualny stan nieruchomości. Istotne z punktu widzenia nabywcy jest to, aby zobaczyć, jak wyglądają wszystkie pomieszczenia w tym także te, które przynależą do mieszkania. Mowa tu przykładowo o balkonie, tarasie czy ogródku lub nawet odrębnym garażu. Aspekt ten jest ważny aż dla 83 proc. respondentów.
 
Niemniej jednak warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, że nawet dwukrotnie większa ilość zdjęć nie pomoże w sprzedaży mieszkania, jeśli będą one kiepskiej jakości. Chodzi przede wszystkim o zdjęcia niewyraźne, ciemne i takie, które tak naprawdę niewiele pokazują. Warto tutaj samemu zadać sobie pytanie, jakie są największe atuty mieszkania, które zamierza się zbyć? Co mogłoby zachęcić potencjalnego nabywcę do zakupu? W jaki sposób zaprezentować walory danego lokum, a jak ukryć niewielkie niedoskonałości zwłaszcza wtedy, jeśli przedmiotem sprzedaży jest lokal z rynku wtórnego? Są to pewnego rodzaju triki, które z pewnością pomogą osobom, które już od dłuższego czasu główkują nad tym, jak szybko sprzedać mieszkanie.
 

Jak szybko sprzedać mieszkanie dzięki przygotowaniu mieszkania do sesji?

 
Jak szybko sprzedać mieszkanie dzięki odpowiednim zdjęciom? Na początek należy przygotować mieszkanie do sesji. I tutaj sprawdzą się najlepiej barwy naturalne, co wcale nie oznacza, że pstrokate, mocno wyeksponowane wnętrza trzeba od razu tonować lub radykalnie zmieniać. Przy okazji robienia zdjęć liczy się przede wszystkim światło, ale warto dodać także pewne elementy, które podkreślą styl wnętrza. Mogą to być na przykład kwiaty w wazonie, czy też ładny obrus lub poduszki na łóżku. Ważne przy tym jest to, aby mieszkanie było posprzątane i czyste. Z całą pewnością nie może być zagracone, nawet jeśli w dalszym ciągu przebywają w nim domownicy z dziećmi i zwierzętami. 

Zdjęcia powinny być neutralne, co oznacza, że powinno się wystrzegać wszelkich pamiątek osobistych takich, jak fotografie rodzinne. Mieszkanie wyda się znacznie bardziej przytulne, jeśli dysponując kominkiem, rozpalimy w nim drewno. Uroku dodaje także widok z okna czy też roślinność w ogrodzie. Tego rodzaju detale sprawiają, że nieruchomość da się łatwo wyróżnić na tle pozostałych ofert zwłaszcza wtedy, jeśli naszym celem jest szybka sprzedaż mieszkania. Natomiast jeśli chodzi o czas wykonywania sesji zdjęciowej, to należy ją dostosować do tego, jak usytuowane są okna. Z racji tego, że światło jest tutaj kluczowe, trzeba po prostu samodzielnie oszacować, kiedy oświetlenie będzie najlepsze. 
 

Co jeszcze wpływa na jakość zdjęć zamieszczanych w ofertach?

 
Jak zostało już wcześniej powiedziane, duże znaczenie dla poszukujących mieszkania mają naturalne barwy, co pokrywa się z wypowiedziami respondentów – 55 proc., a oprócz tego oświetlenie pomieszczeń – 46 proc. głosów. W związku z powyższym, przed publikacją oferty warto postawić na minimalną obróbkę zdjęć. W głównej mierze polega ona na zwiększeniu kontrastu, ostrości czy też ekspozycji konkretnych elementów. Należy przy tym pamiętać, że choć zdjęcie ma być atrakcyjne, w żadnym stopniu nie może przekłamywać rzeczywistości. Aż 36 proc. badanych niekorzystnie ocenia duże znaki wodne oraz napisy, jakie niekiedy pojawiają się na fotografiach. Przeszkadzają one we właściwym odbiorze wnętrza.
 
Zastanawiając się nad tym, jak szybko sprzedać mieszkanie, warto wziąć sobie do serca powyższe wskazówki, gdyż mogą one pomóc zarówno w wykonaniu, jak i wyborze odpowiednich zdjęć dodawanych do oferty. Niekiedy z pozoru mało istotny element, może przesądzić o tym, czy ktoś zdecyduje się umówić na spotkanie, by zobaczyć nieruchomość, lub automatycznie zrezygnuje ze wstępnej rozmowy. W dzisiejszych czasach zdjęcia mają niebywałą moc przyciągania uwagi lub wręcz odstraszają potencjalnych klientów, nawet jeśli treść ogłoszenia jest wysoce atrakcyjna i naprawdę kusząca. 
 

 

Źródło: KRN.pl | 2022-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniagaraże na wynajemdomy na zamianędomy na sprzedaż powiat Strzeleckilokale użytkowe na wynajem powiat Kamieńskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Mielnodomy na wynajem gmina Zagórówmieszkania na sprzedaż w Podoliniemieszkania na sprzedaż w Konarachmieszkania na wynajem w Zegartowicach

Deweloperzy

);