Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wzrost cen produkcji budowlano-montażowej w październiku

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-11-22

Wzrost cen produkcji budowlano-montażowej w październiku
W odniesieniu do danych z października 2020 r. ceny budowy budynków wzrosły o 6,1 proc

W październiku br., w stosunku do września, ceny produkcji budowlano-montażowej były wyższe o 0,8 proc. Natomiast w porównaniu do analogicznego miesiąca rok wcześniej, ceny te wzrosły o 5,5 proc. Od grudnia 2019 wzrosły o ponad 8 proc.

Jak wynika z danych zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny, począwszy od marca br. notuje się rosnący trend w dynamie cen produkcji budowlano-montażowej w skali roku. Zanotowany w marcu br. wynik +2,6 proc. rok do roku (wzrost o 0,4 proc. w stosunku do wyniku ze stycznia oraz z lutego br. wynoszącego 2,4 proc.) sukcesywnie zwiększał się każdego miesiąca.

W odniesieniu do danych z października 2020 r. ceny budowy budynków wzrosły o 6,1 proc., budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 5,6 proc., natomiast koszt robót budowlanych specjalistycznych zwiększył się o 4,8 proc. rok do roku. Z kolei w ujęciu miesiąc do miesiąca budowa obiektów inżynierii lądowej i wodnej zdrożała o 0,8 proc., a budowa budynków oraz roboty budowlane specjalistyczne – po 0,7 proc. Dla porównania – we wrześniu wzrost cen miesiąc do miesiąca wyniósł po 0,7 proc., a w ujęciu rok do roku odpowiednio 5 proc., 5,5 proc. oraz 4,2 proc.

Ceny od grudnia 2019 r. wzrosły o 8 proc.

Począwszy od stycznia ubiegłego roku największe wzrosty zaobserwowano w zakresie cen budowy budynków – obecne wyniki są bowiem o 8,2 proc. wyższe niż te odnotowane w grudniu 2019 r. W przypadku cen budowy inżynierii lądowej i wodnej wzrost w stosunku do grudnia 2019 r. osiągnął natomiast poziom 7,9 proc. Z kolei w zakresie kosztów robót budowlanych specjalistycznych ceny wzrosły o 6,5 proc. Ogółem ceny produkcji budowlano-montażowej w październiku br. były więc o 8 proc. wyższe niż ceny odnotowane w grudniu 2019 r. 

Źródło: KRN.pl | 2021-11-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęmieszkania do kupieniakamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Toruńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Zambrowskimieszkania na wynajem gmina Andrespollokale użytkowe na wynajem gmina Radzyń Podlaskidomy na wynajem w Zgorzaledomy na sprzedaż w Zajączkachdomy na sprzedaż w Wierzchowicach

Deweloperzy

);