Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Kolejny wzrost cen produkcji budowlano-montażowej

Anna Sadkowska-Rojek | 2021-10-21

Kolejny wzrost cen produkcji budowlano-montażowej
We wrześniu odnotowano wzrost cen produkcji budowlano-montażowej o 0,7 proc.

Eksperci GUS wskazują na rosnący od marca br. trend w dynamice cen produkcji budowlano-montażowej w skali roku. Ceny producentów z branży budowlanej zanotowane we wrześniu roku wzrosły o 4,9 proc. rok do roku.

Według danych zaprezentowanych przez Główny Urząd Statystyczny we wrześniu tego roku, w porównaniu z sierpniem, ponownie odnotowano wzrost cen produkcji budowlano-montażowej o 0,7 proc. Trend ów obserwuje się już od marca, gdy odnotowano wzrost cen z wyniku 2,4 proc. zarejestrowanego w styczniu i lutym br. na wynik 2,6 proc. Wówczas koszty produkcji budowlano-montażowej zwiększyły się o 0,4 proc. miesiąc do miesiąca.

Od stycznia 2020 r. największa dynamika wzrostu cen dotyczy budowy budynków. Zaraz za nimi uplasowały się natomiast ceny budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej. W przypadku cen robót budowlanych specjalistycznych dynamika zmian była w tym okresie najmniej wyraźna. W okresie od stycznia do września 2021 r., w porównaniu do analogicznego okresu z 2020 r., ceny produkcji budowlano-montażowej wzrosły ogółem o 3,4 proc.

We wrześniu br., w stosunku do sierpnia, zarówno ceny budowy budynków, jak i ceny budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej podniesiono o 0,7 proc. Natomiast ceny robót budowlanych specjalistycznych wzrosły o 0,6 proc. Ogółem ceny w branży budowlanej odnotowane we wrześniu zwiększyły się o 0,7 proc. miesiąc do miesiąca.

Z kolei we wrześniu br., w porównaniu do analogicznego miesiąca w ub. r., ceny producentów z branży budowlanej wzrosły ogółem o 4,9 proc. Koszt budowy budynków zwiększył się o 5,5 proc., budowy obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 5 proc., a robót budowlanych specjalistycznych – o 4,1 proc. rok do roku. Dla porównania – miesiąc wcześniej odnotowano wzrost cen odpowiednio o 4,4 proc., 5,1 proc., 4,5 proc. oraz o 3,7 proc. rok do roku. 

Źródło: KRN.pl | 2021-10-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemkamienice na zamianęlokale użytkowe na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Węgorzewskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Wrocławskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Stare Bogaczowicedomy na sprzedaż gmina Wołomindomy na sprzedaż w Kuźnicy Starejmieszkania na wynajem w Budyniniemieszkania na sprzedaż w Grabownie

Deweloperzy

);