Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wyspa: Sopot

2008-02-19

Wyspa: Sopot

Pomysł budowy na wodach Zatoki Gdańskiej wyspy, która miałaby być także mariną dla 320 jachtów, staje się coraz bardziej realny.

Pomysł budowy na wodach Zatoki Gdańskiej wyspy, która miałaby być także mariną dla 320 jachtów, staje się coraz bardziej realny. Dyskusje o projekcie rozpoczęto jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku, wtedy jednak były to rozważania czysto teoretyczne. W międzyczasie przeprowadzono szereg badań i zmieniono sam projekt – przypomina „Dziennik Bałtycki”.

Według najnowszych planów na wyspie będą mogły powstać – oprócz przystani –hotele, centra rekreacji czy restauracje. Dzięki temu dużą część niebagatelnych – bo szacowanych na 1,5 mld zł – kosztów związanych z realizacją projektu, pokryć mógłby prywatny inwestor. Gra jest warta świeczki, gdyż wyspa mogłaby się stać atrakcją poza granicami kraju – zauważa dziennik.

Realizacja projektu zaczyna być coraz bardziej realna – przeprowadzono już nawet badania dna morza i symulacje komputerowe, które wykazały, że budowa wyspy jest jak najbardziej możliwa – czytamy dalej. Miasto ma już nawet potencjalnych inwestorów, ale pomysł jest na tyle odważny i niespotykany, że urzędnicy, zanim podejmą decyzję o jego realizacji, chcą poznać opinie mieszkańców kurortu na ten temat.

Źródło: „Dziennik Bałtycki” 15.02.2008 | 2008-02-19

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Mieleckidomy na sprzedaż powiat M. Bielsko-Białamieszkania na sprzedaż gmina Jordanów Śląskimieszkania na sprzedaż gmina Roźwienicadomy na wynajem w Borowej Wolimieszkania na wynajem w Włościejewicachmieszkania na sprzedaż w Mąchocice-Scholasterii

Deweloperzy

);