Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Wrocław mniej atrakcyjny dla inwestorów

2007-03-26

Wrocław mniej atrakcyjny dla inwestorów

Renomowana firma doradczea CEE Propert Group przygotowała raport, w którym prognozuje, że w 2007 roku korzystniej będzie inwestować w Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Trójmieście. Taką rekomendację usłyszą międzynarodowe fundusze inwestycyjne i klienci indywidualni.

Jak czytamy w "Gazecie Wyborczej", tytuł artykułu to jeden z wniosków raportu renomowanej firmy doradczej CEE Propert Group, według której w 2007 roku korzystniej będzie inwestować w Poznaniu, Łodzi, Katowicach, Lublinie i Trójmieście. Taką rekomendację usłyszą międzynarodowe fundusze inwestycyjne i klienci indywidualni. Polskie miasta stały się głównym celem dla międzynarodowego kapitału inwestującego w nieruchomości. I trudno się temu dziwić, bo to w Polsce w ostatnim roku wzrost cen mieszkań był największy ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Międzynarodowe fundusze traktują Polskę jak raj inwestycyjny. Lokują pieniądze w mieszkania głównie we Wrocławiu, Warszawie i Krakowie. Święcie wierzą, że ich ceny będą rosnąć.

Wrocław, w którym w 2006 roku ceny na rynku pierwotnym poszybowały w górę o 74 proc., a na rynku wtórnym o 85 proc., nie będzie już tak atrakcyjnym miejscem do lokowania swojego kapitału. Według omawianego przez "Gazetę" raportu CEE Propert Group ceny wzrosną co najwyżej o 20 proc. Na jakiś czas mogą się nawet zatrzymać. Głównie dlatego, że Wrocław już jest drugim, po Krakowie, najdroższym miastem pod względem wskaźnika siły nabywczej. Za przeciętną pensję można tu kupić zaledwie 0,39 m kw. mieszkania. W Warszawie i Krakowie będzie podobnie. Dlatego, zdaniem analityków z CEE, międzynarodowi inwestorzy szukający zysków przeniosą się do innych miast, głównie do Poznania i Łodzi. Popyt na mieszkania będzie tam rósł, a co za tym idzie, także ceny. W Poznaniu w ciągu roku nawet powyżej 50 proc. W dłuższym okresie dobrze rokują też inwestycje w Katowicach, Trójmieście i mniejszych polskich miastach. Ceny są tam jeszcze mocno niedoszacowane i także mogą pójść w górę nawet o kilkadziesiąt procent.

Źródło: Maciej Nowaczyk, "Gazeta Wyborcza", 25.03.2007 | 2007-03-26

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe do kupieniakamienice na zamianęmieszkania na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckidomy na wynajem powiat Lipnowskimieszkania na wynajem gmina Brzeg Dolnylokale użytkowe na sprzedaż gmina Człuchówmieszkania na sprzedaż w Mroczkowicachmieszkania na sprzedaż w Szpęgawadomy na sprzedaż w Oświęcimiu

Deweloperzy

);