Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Warszawa: Do zobaczenia za rok w korku w Wilanowie

2007-06-04

Warszawa: Do zobaczenia za rok w korku w Wilanowie

W ciągu roku na Polach Wilanowskich zostanie oddane do użytku ponad 1,6 tys. mieszkań. To oznacza zwiększenie ruchu o co najmniej półtora tysiąca samochodów. Wszystkie będą się musiały zmieścić na wąziutkiej ul. Klimczaka.


W ciągu roku na Polach Wilanowskich zostanie oddane do użytku ponad 1,6 tys. mieszkań. To oznacza zwiększenie ruchu o co najmniej półtora tysiąca samochodów. Wszystkie będą się musiały zmieścić na wąziutkiej ul. Klimczaka, gdyż nie będą jeszcze wtedy gotowe dwie główne ulice, które mają odkorkować tę część Wilanowa – podaje „Gazeta Wyborcza”. Ulica Klimczaka ma po jednym pasie w każdą stronę. To jedyny wyjazd z Pól Wilanowskich. Korzysta z niego codziennie około tysiąca samochodów. Ulica rano wygląda jak al. Niepodległości.

Plany budowy dróg dojazdowych na Polach Wilanowskich wzbudzają emocje wśród przyszłych mieszkańców nie tylko z powodu opóźnień w negocjacjach. Obie ulice są zapisane w planie zagospodarowania Pól Wilanowskich. Plan to podstawa rozwoju miasta – uchwalając go, urzędnicy wysyłają informację do potencjalnych inwestorów o tym, na co mogą liczyć w danym rejonie. Zapisanie w planie ulic jest też jednoznaczne ze zobowiązaniem się przez miasto do ich budowy.

Miasto tworzy się wtedy, gdy jego władze budują infrastrukturę techniczną i społeczną – zauważa „Gazeta Wyborcza”. Ratusz powinien kupować tereny, a nie tylko się ich wyzbywać. Budowa ulic jest obowiązkiem miasta. Nie tylko zresztą ulic – musi ono dbać również o infrastrukturę społeczną, czyli budowę szkół, przedszkoli, obiektów sportowych, terenów zielonych. Niedopuszczalne jest liczenie, że tymi inwestycjami zajmie się prywatny deweloper, jeżeli nie ma planu, który by to gwarantował prawnie.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” Stołeczna, 03.06.2007 | 2007-06-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Golubsko-Dobrzyńskimieszkania na wynajem powiat Żnińskidomy na wynajem gmina Puchaczówlokale użytkowe na wynajem gmina Kamień Pomorskidomy na wynajem w Jeruzalumieszkania na sprzedaż w Dzielawachdomy na sprzedaż w Nowy Bógpomóż

Deweloperzy

);