Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rząd dofinansuje remonty starych kamienic

2008-01-07

Rząd dofinansuje remonty starych kamienic

Rząd Donalda Tuska może przejąć pozostawiony po ekipie PiS-u program remontowy, który ma uratować przed ruiną stare kamienice.

Rząd Donalda Tuska może przejąć pozostawiony po ekipie PiS-u program remontowy, który ma uratować przed ruiną stare kamienice – donosi „Gazeta Wyborcza”.

Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk zgodził się firmować własnym nazwiskiem projekt ustawy o wspieraniu remontów i termomodernizacji, który powstał jeszcze za rządów PiS. Poprzedniemu Sejmowi zabrakło jednak czasu na jej uchwalenie, tymczasem taka ustawa jest pilnie potrzebna – czytamy dalej. Jak ocenia resort infrastruktury, w ciągu ośmiu lat trzeba będzie wyburzyć nawet 40 tys. budynków z blisko 200 tysiącami mieszkań, głównie starych prywatnych kamienic.

Nowa ustawa – którą rząd przejmie po poprzednikach – ma zagwarantować, że nie będzie już przybywać budynków grożących zawaleniem. Wdrożony w drodze ustawy program nie obejmie drobnych remontów oraz takich, których koszt sięgałby ceny budowy podobnego budynku – informuje Gazeta. W grę wchodzi natomiast m.in. wymiana okien lub remont balkonów, przebudowa podnosząca standard budynku oraz wyposażenie go w instalacje i urządzenia wymagane dla nowych budynków. Na wsparcie z Funduszu Remontów i Termomodernizacji przy Banku Gospodarstwa Krajowego mogą liczyć prywatni właściciele czynszówek (wyłącznie osoby fizyczne), wspólnoty mieszkaniowe z większościowym udziałem indywidualnych właścicieli, a także spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y, które przejęły np. od gmin stare czynszówki.

Więcej w „Gazecie Wyborczej”.

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 6.01.2008 | 2008-01-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemmieszkania na zamianękamienice do kupieniamieszkania na sprzedaż powiat Lipnowskidomy na sprzedaż powiat Tatrzańskimieszkania na wynajem gmina Reńska Wieślokale użytkowe na sprzedaż gmina Rychwałdomy na wynajem w Dobrocieszmieszkania na wynajem w Obarzanków-Strugachmieszkania na sprzedaż w Konarach

Deweloperzy

);