Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Rolnicy przekażą gospodarstwo bez renty planistycznej

2009-01-21

Rolnicy przekażą gospodarstwo bez renty planistycznej

Zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi rolnicy, którzy w celu uzyskania renty, nieodpłatnie przekazują gospodarstwa rolne swoim następcom, będą zwolnieni z obowiązku płacenia tzw. renty planistycznej.

Kilka dni temu zaczęły obowiązywać nowe przepisy, zgodnie z którymi rolnicy, którzy w celu uzyskania renty, nieodpłatnie przekazują gospodarstwa rolne swoim następcom, będą zwolnieni z obowiązku płacenia tzw. renty planistycznej. Przewidują to najnowsze zmiany w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym – donosi „Gazeta Prawna”.

Przepisy w starym brzmieniu przewidywały, że wójt, burmistrz albo prezydent miasta ma prawo pobierać rentę planistyczną w przypadku nieodpłatnego przeniesienia przez rolnika własności nieruchomości wchodzących w skład gospodarstwa rolnego na następcę. Wejście w życie nowych przepisów nie oznacza jednak, że z obowiązku płacenia renty planistycznej zostaną zwolnione osoby, które gospodarstwa otrzymały. Jeżeli więc następca, czyli np. syn, który nieodpłatnie otrzymał nieruchomości wchodzące w skład gospodarstwa rolnego, zbędzie je, czyli sprzeda lub przekaże nieodpłatnie, wtedy będzie musiał zapłacić rentę planistyczną. Ma to zapobiec spekulacji gruntami, których wartość istotnie wzrasta na skutek uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania – dodaje gazeta.
 

Źródło: „Gazeta Prawna” 21.01.2009 r. | 2009-01-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na sprzedażinne nieruchomości na wynajemdziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Strzelecko-Drezdeneckilokale użytkowe na wynajem powiat Zielonogórskimieszkania na wynajem gmina Sobkówdomy na sprzedaż gmina Stare Kurowomieszkania na sprzedaż w Roszkowiemieszkania na wynajem w Borkowiedomy na wynajem w Chłopowie

Deweloperzy

);