Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Pułapki zmiany kredytu

2006-08-10

Pułapki zmiany kredytu

Coraz więcej osób, które zaciągnęły wieloletnie kredyty hipoteczne, zmienia bank na taki, który proponuje niższe oprocentowanie. Jednak zmiana banku może kosztować tysiące złotych.

Coraz więcej osób, które zaciągnęły wieloletnie kredyty hipoteczne, zmienia bank na taki, który proponuje niższe oprocentowanie – informuje „Gazeta Prawna”. W jednym z banków udział kredytów refinansowych w całej puli kredytów hipotecznych wzrósł w ostatnich miesiącach z 7 do 24 proc. Banki chętnie przyjmują nowych klientów, jednak nie chcą wypuszczać dotychczasowych. Dlatego zaciągnięcie kredytu refinansowego wiąże się z kosztami. Kredytobiorca musi m.in. uiścić prowizję za wcześniejszą spłatę kredytu.

Osoby, które chcą zmienić bank, zwykle skupiają się tylko na wysokości oprocentowania kredytu. Dopiero po podpisaniu nowej umowy klient uświadamia sobie, że musi ponieść duże koszty spreadu walutowego (nawet kilkanaście tysięcy złotych), dodatkowych zabezpieczeń, opinii o kredycie oraz wyceny nieruchomości (średnio 500 zł). Do tego dochodzą jeszcze ogromne zatory w wydziałach wieczystoksięgowych. Na wpis na hipotekę w większych miastach trzeba czekać nawet trzy miesiące. Za to też się płaci – do czasu wpisu na hipotekę kredyt refinansowy jest wyżej oprocentowany lub trzeba go ubezpieczyć.

Źródło: „Gazeta Prawna” 7.08.2006 | 2006-08-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice poszukiwane do wynajęciamieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice na sprzedażmieszkania na wynajem powiat Bydgoskimieszkania na sprzedaż powiat Nowosądeckidomy na wynajem gmina Kolonowskiemieszkania na sprzedaż gmina Krzeszówmieszkania na sprzedaż w Gonicachmieszkania na wynajem w Sulimierzumieszkania na wynajem w Skotnikach

Deweloperzy

);