Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Polska buduje najwięcej mieszkań w Europie Środkowej

Anna Panikowska-Filipek | 2020-08-06

Polska buduje najwięcej mieszkań w Europie Środkowej
W 2019 r. w Polsce oddano do użytku ponad 207 tys. mieszkań

W 2019 r. wybudowano i oddano do użytku aż 207 500 lokali, czyli średnio 5,4 na 1000 mieszkańców. To jeden z trzech najwyższych wyników na kontynencie.

Z badań przeprowadzonych przez Deloitte w 23 krajach na podstawie danych z ubiegłego roku wynika, że na rynkach europejskich buduje się coraz więcej. W ilości stawianych oraz oddawanych do użytku nieruchomości przoduje Polska, z wynikiem 207 500 lokali. W regionie Europy Środkowej budujemy najwięcej, a w całej Europie jesteśmy na trzecim miejscu, tuż za Niemcami i Francuzami. Nasz kraj znalazł się w czołówce również w zestawieniu nieruchomości pozostających w 2019 r. w budowie. Było ich aż 237 300, czyli ok. 6,18 na 1000 osób. Podobne wartości zanotowano we Francji oraz w Niemczech. Dla porównania w Bułgarii ten wskaźnik wynosił zaledwie 1,2 na 1000 mieszkańców, a w Bośni i Hercegowinie 0,14 mieszkania na 1000 osób.

Jednocześnie w całej Europie wciąż rosną ceny nieruchomości. W zeszłym roku za mieszkanie w Polsce trzeba było zapłacić średnio 1520 euro/mkw. (ok. 6 500 zł) Oczywiście najdroższe były nieruchomości warszawskie – w stolicy średnie ceny plasowały się na poziomie 2115 euro/mkw. (czyli ok. 9 000 zł). Daleko na jednak do metropolii takich jak Paryż, gdzie mieszkanie w popularnych dziennicach blisko centrum może kosztować prawie 13 000 euro/mkw.

Duża liczba powstających mieszkań to dobra wróżba dla branży nieruchomości. Mimo widocznego przestoju i znacznie mniejszej aktywności w II kwartale 2020 r. na co bezpośredni wpływ miała pandemia koronawirusa, rynek jest lepiej przygotowany na spodziewany globalny kryzys ekonomiczny, niż ponad dekadę temu, w czasie kryzysu w 2008 r. 

Źródło: KRN.pl | 2020-08-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemkamienice do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Pilskimieszkania na sprzedaż powiat Kłobuckimieszkania na wynajem gmina Słupiamieszkania na wynajem gmina M. Zielona Góradomy na wynajem w Trzaskachmieszkania na wynajem w Łubiancemieszkania na wynajem w Szczukach

Deweloperzy

);