Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Nowoczesne biura – jak są projektowane?

Emilia Rudzka | 2022-05-11

Nowoczesne biura – jak są projektowane?
Nowoczesne biura – jak są projektowane?

Na wydajność pracowników wpływa kilka czynników. To m.in. atmosfera panująca w biurze oraz podejście przełożonych, którzy w odpowiedni sposób motywują swoich podwładnych. Nie bez znaczenia jest także sam projekt przestrzeni biurowej. Komfort pracy ma realne przełożenie na osiągane wyniki. Ważne jest rozmieszczenie pokoi, umiejscowienie mebli, wybór koloru ścian, a także obecność funkcjonalnych rozwiązań. Podpowiadamy, jak projektowane są nowoczesne biura – takie, które zapewniają komfortowe miejsce do rozwoju pracowników oraz motywują ich do działania.

Aranżacja nowoczesnego biura – na co zwraca się uwagę? 

Jednym z najważniejszych aspektów podczas projektowania przestrzeni biurowej jest dopasowanie jej do charakteru wykonywanej działalności. Chociaż istnieją pewne ogólne standardy, które mogą zostać wykorzystane w każdej sytuacji, warto pokusić się o indywidualne podejście do każdego projektu. Nowoczesne biura powinny wykorzystywać aktualne trendy. Warto sięgnąć po ponadczasowe rozwiązania, które będą służyły przez długi czas. 
 
To, co zawsze jest na topie, to neutralne kolory z mocnymi akcentami, proste meble oraz minimalizm. Coraz częściej w przestrzeni biurowej można spotkać zielone rośliny. Nie tylko ożywiają one aranżację, ale również podkreślają nowoczesne podejście do tematu aranżacji biur. Biuro to wizytówka firmy. Dlatego zawsze warto dopilnować, aby jego aranżacja była spójna z komunikacją marki oraz jej brandingiem. 

Odpowiednio zaprojektowane stanowiska wpływają na wydajność pracowników

 
Coraz więcej pracodawców zdaje sobie sprawę z tego, że efektywność pracowników zależy również od przygotowanych dla nich stanowisk pracy. Ważny jest komfort – a więc odpowiednio dobrane biurko i krzesło. Na blacie powinno znaleźć się tyle miejsca, aby możliwe było pomieszczenie wszelkich niezbędnych przedmiotów i przyborów biurowych. 
 
W nowoczesnych biurach zastosowanie znajdują biurka z możliwością regulowania ich wysokości. Wówczas pracownicy mogą pracować w każdej wygodnej dla nich pozycji – na siedząco czy na stojąco. W przypadku krzesła istotna jest nie tylko sama regulacja wysokości, ale także wsparcie dla odcinka lędźwiowego oraz regulacja kąta nachylenia oparcia. Jeżeli w biurze ma znaleźć się przestrzeń typu open space, warto wydzielić także silent room. Pierwsze rozwiązane sprzyja pracy zespołowej, drugie natomiast pracy w ciszy. 

Funkcjonalne rozwiązania na miarę nowoczesnego biura 

Przestrzeń biurowa powinna być odpowiednio oświetlona. Dobrze jest optymalnie wykorzystać naturalne światło. W okresie jesienno-zimowym nie obędzie się jednak bez odpowiedniego sztucznego oświetlenia, które imituje to naturalne. Coraz popularniejsze stają się inwestycje w systemy grzewcze i klimatyzację, które pomagają utrzymać odpowiednią temperaturę w biurze. 
 

Nowoczesne biura to takie, które wpisują się w potrzeby pracowników. Ma to bezpośrednio związek z ich wydajnością. Ponadto właściwie zaprojektowana przestrzeń biurowa przekłada się na wizerunek marki wśród kontrahentów.  

Źródło: KRN.pl | 2022-05-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedażgaraże na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Buskidomy na wynajem powiat Kamiennogórskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Lubominomieszkania na wynajem gmina Bielsk Podlaskidomy na sprzedaż w Domaszniedomy na wynajem w Worowicachdomy na wynajem w Pierzynach Małych

Deweloperzy

);