Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Biuro do wynajęcia – to musisz sprawdzić

Bardzo istotna jest sama lokalizacja biura
Bardzo istotna jest sama lokalizacja biura

Szukasz siedziby dla swojej firmy? Sprawdź, co musisz wziąć pod uwagę, przy wyborze biura. Posiadanie przestrzeni do pracy i adresu dla przedsiębiorstwa jest rzeczą oczywistą. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że biuro odgrywa istotną rolę w budowaniu wizerunku firmy.

Przeanalizuj potrzeby swojej firmy i sprawdź lokalizację biurowca

Pierwszym krokiem jest analiza potrzeb własnego przedsiębiorstwa. Liczą się przede wszystkim: rodzaj wykonywanej działalności, wielkość przedsiębiorstwa, charakter działalności, plany na przyszłość. Jeśli chcemy rozwijać działalność, lepiej jest od razu wybrać większą przestrzeń, by uniknąć kolejnych przeprowadzek w przyszłości.

Bardzo istotna jest sama lokalizacja biura. Jeśli działamy w branży, w której liczy się kontakt z klientem i częste spotkania z kontrahentami, warto wybrać biurowiec w centrum miasta. W takich sytuacjach, łatwy dojazd jest atutem i nie sprawia klientom problemu. Liczy się również renoma samej dzielnicy, w której wynajmujemy przestrzeń. Przykładowo, biuro do wynajęcia Wilanów będzie lepiej postrzegane niż budynek ulokowany na warszawskiej Pradze. Bardzo popularne stało się zajmowanie przestrzeni biurowych w nowoczesnych budynkach, które same w sobie są reklamą dla przedsiębiorstwa. Takie biurowce kreują pozytywny obraz naszej firmy w oczach potencjalnych odbiorców.

 

Weź pod uwagę wyposażenie biura i zaplecze socjalne

Przestrzeń biurowa powinna być na tyle duża, by można było ustawić w niej wyposażone stanowiska do pracy oraz stoły ze sprzętem biurowym. Standard lokalu mówi wiele o samej firmie. Wysokiej jakości sprzęt, stanowiska, klimatyzacja, dobra akustyka kojarzą się z profesjonalizmem. Dla odmiany, przedsiębiorstwo ulokowane w obskurnym budynku z niedoinwestowanym wyposażeniem, nie budzi zaufania wśród pracowników i klientów. Nowoczesne biurowce proponują wiele dodatkowych atrakcji, z których mogą korzystać pracownicy – sale fitness, zielone tarasy, bary, restauracje, strefy relaksu. Dla pracowników, ważne jest, żeby w budynku lub samej firmie dostępne było zaplecze socjalne. Obecnie wiele osób stara się zdrowo odżywiać, przynosi własne lunch boxy i potrzebuje miejsca na odgrzanie posiłku.

 

Sprawdź umowę

Decydując się na wynajem biura, należy dokładnie przeczytać warunki najmu. Umowa powinna być czytelna i jasna. Należy w niej zawrzeć m.in.: informacje o wysokości czynszu i sposobie jego płacenia, kaucji i dodatkowych opłatach, które ponosi najemca. Należy również ustalić okres wypowiedzenia. Umowa powinna być symetryczna i zawierać prawa i obowiązki obu stron.

Jak widać wynajem biura wcale nie jest bułką z masłem. Przestrzeń biurowa musi być funkcjonalna i atrakcyjna nie tylko dla pracowników, ale także dla kontrahentów i potencjalnych klientów. Sam wygląd biura kreuje obraz firmy w umysłach klientów. 

Źródło: KRN.pl | 2021-02-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na sprzedażkamienice na sprzedażmieszkania na zamianędomy na wynajem powiat Szydłowieckilokale użytkowe na wynajem powiat M. Zamośćmieszkania na wynajem gmina Suchedniówmieszkania na wynajem gmina Przytułydomy na wynajem w Rokutowiedomy na wynajem w Maltamieszkania na wynajem w Mołdawa

Deweloperzy

);