Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Mało popularny kredyt z budżetową dopłatą

2007-06-11

Mało popularny kredyt z budżetową dopłatą

Od lipca także Bank Pekao SA będzie udzielał kredytów mieszkaniowych z budżetową dopłatą do odsetek. Problem w tym, że niewielu kredytobiorców może po nią sięgnąć.

Ustawa "o finansowym wsparciu rodzin w nabywaniu własnego mieszkania" zakłada dopłatę do kredytów mieszkaniowych w wysokości ponad połowy odsetek przez osiem lat spłaty kredytu. Od lipca także Bank Pekao SA będzie udzielał kredytów mieszkaniowych z budżetową dopłatą do odsetek. Problem w tym, że niewielu kredytobiorców może po nią sięgnąć - czytamy w "Gazecie Wyborczej".

Tego typu kredytów udzielał na razie tylko PKO BP w ramach rządowego programu "Rodzina na swoim". Choć jest to bardzo atrakcyjny kredyt, bo budżet przez osiem lat ma spłacać mniej więcej połowę odsetek, do końca maja z takiej możliwości skorzystało zaledwie 1359 osób - wylicza Gazeta. To niewiele, jeśli wziąć pod uwagę, że PKO BP udzielił w tym czasie najpewniej dużo ponad 30 tys. "zwykłych" kredytów mieszkaniowych.

Jak czytamy, przyczyną małej popularności kredytu z budżetową dopłatą są ustawowe ograniczenia, którymi jest ona obwarowana, a przede wszystkim limit kosztów, jakim jest średni koszt budowy budynków mieszkalnych dla danego województwa i - osobno - dla miasta wojewódzkiego. W największych miastach różnica między ustawowym wskaźnikiem a rzeczywistymi cenami jest tak duża, że np. w Krakowie jeszcze nikt nie dostał dopłaty, a we Wrocławiu, w Warszawie czy Poznaniu takich, którzy ją dostali, można policzyć na palcach jednej ręki. Obecnie kredyt ten jest osiągalny jedynie dla rodzin z mniejszych miejscowości. Najprawdopodobniej jednak w przyszłym tygodniu Sejm złagodzi kryterium kosztowe.

Źródło: "Gazeta Wyborcza", 07.06.2007 | 2007-06-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemlokale użytkowe poszukiwane do wynajęcialokale użytkowe na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Niżańskilokale użytkowe na wynajem powiat Łomżyńskimieszkania na wynajem gmina Zambrówmieszkania na sprzedaż gmina Skarżysko Kościelnemieszkania na sprzedaż w Wymyślindomy na wynajem w Czarnowiedomy na sprzedaż w Siemiatyczach

Deweloperzy

);