Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Korupcja w Krakowie. CBA przedłuża śledztwo

Joanna Kus | 2019-07-12

Korupcja w Krakowie. CBA przedłuża śledztwo
Zatrzymani przez CBA nie przyznają się do winy

Centralne Biuro Antykorupcyjne przedłuża śledztwo w sprawie korupcji przy przetargach na sprzedaż i wynajem nieruchomości w Krakowie.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała o przebiegu postępowania w sprawie kolejnych trzech osób podejrzanych o korupcję przy przetargach na krakowskie nieruchomości.

Przypomnijmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło nieprawidłowości w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych urzędach administracji samorządowej. 5 lipca br. zarzuty przedstawiono przedsiębiorcy, lekarce oraz pracownikowi lokali gastronomicznych. Wszyscy są oskarżeni o wręczenie lub obietnicę łapówki, w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, za przychylność urzędników w postępowaniach przetargowych i aukcjach na najem lub zakup nieruchomości należących do gminy. Wskazane lokale znajdują się w centrum Krakowa, w tym w atrakcyjnych lokalizacjach w pobliżu Rynku i Wzgórza Wawelskiego.


Zatrzymanej lekarce prokuratura zarzuca dodatkowo trzykrotne poświadczenie nieprawdy w wystawionych zwolnieniach lekarskich. Pracownikowi lokali gastronomicznych został także przedstawiony zarzut składania fałszywych zeznań.


Zgodnie z informacją uzyskaną od Prokuratury Okręgowej w Krakowie, podejrzani, którzy zostali zatrzymani 5 lipca, nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden z zatrzymanych odmówił składania zeznań. Pozostali przedstawili swoje wyjaśnienia. Wobec podejrzanych zastosowano poręcznie majątkowe (od 5000 do 30 000 zł) jako środek zapobiegawczy oraz zakaz kontaktowania się z określonymi osobami.

Magistrat nie komentuje doniesień CBA. Urząd Miasta Krakowa oraz Zarząd Budynków Komunalnych do tej pory nie wystosowali oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Akcja CBA przeprowadzona 5 lipca br. stanowi dalszy ciąg ubiegłorocznej afery, kiedy zatrzymano pierwszych podejrzanych o ustawianie przetargów. Proceder obejmuje łącznie 42 nieruchomości – kamienice, mieszkania i lokale użytkowe. Według ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego przypadki korupcji dotyczą okresu 2015-2017. 

Więcej o aferze korupcyjnej w Krakowie:

>>>
>>>
 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na wynajemkamienice na sprzedażdomy na wynajem powiat Łańcuckimieszkania na sprzedaż powiat M. Żorylokale użytkowe na wynajem gmina Głownodomy na sprzedaż gmina Kołaczycedomy na wynajem w Motwicydomy na wynajem w Smolencedomy na sprzedaż w Staniszowie

Deweloperzy

);