Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Korupcja w Krakowie. CBA przedłuża śledztwo

Joanna Kus | 2019-07-12

Korupcja w Krakowie. CBA przedłuża śledztwo
Zatrzymani przez CBA nie przyznają się do winy

Centralne Biuro Antykorupcyjne przedłuża śledztwo w sprawie korupcji przy przetargach na sprzedaż i wynajem nieruchomości w Krakowie.

Prokuratura Okręgowa w Krakowie poinformowała o przebiegu postępowania w sprawie kolejnych trzech osób podejrzanych o korupcję przy przetargach na krakowskie nieruchomości.

Przypomnijmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne wykryło nieprawidłowości w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie oraz innych urzędach administracji samorządowej. 5 lipca br. zarzuty przedstawiono przedsiębiorcy, lekarce oraz pracownikowi lokali gastronomicznych. Wszyscy są oskarżeni o wręczenie lub obietnicę łapówki, w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, za przychylność urzędników w postępowaniach przetargowych i aukcjach na najem lub zakup nieruchomości należących do gminy. Wskazane lokale znajdują się w centrum Krakowa, w tym w atrakcyjnych lokalizacjach w pobliżu Rynku i Wzgórza Wawelskiego.


Zatrzymanej lekarce prokuratura zarzuca dodatkowo trzykrotne poświadczenie nieprawdy w wystawionych zwolnieniach lekarskich. Pracownikowi lokali gastronomicznych został także przedstawiony zarzut składania fałszywych zeznań.


Zgodnie z informacją uzyskaną od Prokuratury Okręgowej w Krakowie, podejrzani, którzy zostali zatrzymani 5 lipca, nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jeden z zatrzymanych odmówił składania zeznań. Pozostali przedstawili swoje wyjaśnienia. Wobec podejrzanych zastosowano poręcznie majątkowe (od 5000 do 30 000 zł) jako środek zapobiegawczy oraz zakaz kontaktowania się z określonymi osobami.

Magistrat nie komentuje doniesień CBA. Urząd Miasta Krakowa oraz Zarząd Budynków Komunalnych do tej pory nie wystosowali oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Akcja CBA przeprowadzona 5 lipca br. stanowi dalszy ciąg ubiegłorocznej afery, kiedy zatrzymano pierwszych podejrzanych o ustawianie przetargów. Proceder obejmuje łącznie 42 nieruchomości – kamienice, mieszkania i lokale użytkowe. Według ustaleń Centralnego Biura Antykorupcyjnego przypadki korupcji dotyczą okresu 2015-2017. 

Więcej o aferze korupcyjnej w Krakowie:

>>>
>>>
 

 

Źródło: KRN.pl | 2019-07-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajeminne nieruchomości do kupieniadziałki na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Żorymieszkania na wynajem powiat Tarnowskimieszkania na sprzedaż gmina Bielsk Podlaskilokale użytkowe na wynajem gmina Głogówdomy na wynajem w Borawskiemieszkania na wynajem w Brzozowicydomy na sprzedaż w Machnicach

Deweloperzy

);