Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Krakowska rzeczywistość to ustawiane przetargi i łapówki

Magdalena Hojniak | 2019-03-07

Krakowska rzeczywistość to ustawiane przetargi i łapówki
CBA zatrzymało kolejne osoby. Wręczali łapówki i ustawiali przetargi

CBA zatrzymuje nowych podejrzanych w sprawach nielegalnego obrotu nieruchomościami.

Z zarzutem ustawiania przetargów i wręczania łapówek, w ręce Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Krakowie wpadło 2 podejrzanych. To kolejne osoby oskarżane o pośredniczenie w nielegalnym przejmowaniu nieruchomości. Obiekty będące przedmiotem przestępstw charakteryzowała atrakcyjna lokalizacja. Najczęściej były to budynki położone w samym centrum Krakowa, zlokalizowane w pobliżu Rynku Głównego.

Osoby, które zatrzymali agenci CBA, aby zyskać możliwość wykupu i wynajmu krakowskich lokali, miały wręczać łapówki. W zamian za korzyści majątkowe pośrednicy obiecali korzystne dla zatrzymanych zakończenie przetargów. W aferę zamieszani byli również urzędnicy, ponieważ to ich pośrednicy mieli przekonać o załatwieniu interesów zgodnie z celem podejrzanych. Jeden z zatrzymanych to właściciel sieci restauracji, który przekazał 20 tys. zł łapówki. W składanych przez niego obietnicach była mowa o 100 tys. zł. Druga osoba za przeprowadzenie aukcji w sposób umożliwiający zdobycie praw do wynajmowania lokalu miała zapłacić 10 tys. zł.

Prowadzone przez CBA śledztwo toczy się w kierunku nielegalnego pośredniczenia w nabywaniu praw do najmu bądź zakupu nieruchomości w ścisłym centrum miasta. Do tej pory w tej sprawie zatrzymano 7 osób.  

Źródło: KRN.pl | 2019-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Gość ⋅ 12-03-2019 | 18:45

Ciekawy jestem kto beknie za zabetonowanie Krakowa i korytarzy powietrznych...

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniadomy na wynajem powiat Ostrowskilokale użytkowe na wynajem powiat Nowodworskilokale użytkowe na wynajem gmina Bardomieszkania na sprzedaż gmina Wąchockdomy na wynajem w Chojniemieszkania na sprzedaż w Łysinachdomy na sprzedaż w Brodnikach

Deweloperzy

);