Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

CBA: łapówki w Urzędzie Miasta Krakowa

Joanna Kus | 2018-07-03

CBA: łapówki w Urzędzie Miasta Krakowa
fot. materiały prasowe CBA

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby pracujące w krakowskim magistracie.

Na liście zatrzymanych są: dyrektor wydziału zajmującego się zasobem mieszkaniowym miasta, kierownik referatu z Wydziału Skarbu oraz kierownik jednego z referatów w Zarządzie Budynków Komunalnych.

Akcja CBA rozpoczęła się dzisiaj o 9 rano w Wydziale Mieszkalnictwa i Wydziale Skarbu Urzędu Miasta Krakowa. Śledztwo dotyczy nielegalnego pośrednictwa w transakcjach najmu lub kupna mieszkań komunalnych i lokali użytkowych w centrum miasta, w zamian za korzyści majątkowe. Zatrzymane kobiety są podejrzewane o przyjmowanie łapówek w latach 2015-2017.

Trwa przeszukanie w gabinecie dyrektor Wydziału Mieszkalnictwa. Wszystko wskazuje na to, że działania funkcjonariuszy mają związek ze śledztwem w sprawie osoby, która powoływała się na wpływy w Zarządzie Budynków Komunalnych – wyjaśniał Maciej Grzyb, Dyrektor Biura Prasowego UMK Krakowa.

Jak poinformowało CBA, urzędniczki pomagały w rozstrzyganiu przetargów dotyczących co najmniej kilkunastu nieruchomości, m.in. przy ulicach Szewskiej, Karmelickiej i Mostowej. Zgodnie z ustaleniami śledczych, łapówki (w tym perfumy) wyniosły łącznie kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Z informacji otrzymanych od Biura Prasowego krakowskiego magistratu wynika, że dokumenty są przekazywane organom ścigania, a urząd deklaruje ścisłą współpracę z CBA w celu wyjaśnienia sprawy.

Wyjaśnienia pracowników urzędu w tej sprawie wyglądają na wiarygodne. Urząd nie dysponuje jednak narzędziami, które posiada prokuratura. W szczególności nie ma możliwości wnikania w relacje pozaurzędowe swoich pracowników. Nie przesądzając o winie czy niewinności pracowników urzędu, podtrzymujemy deklarację ścisłej współpracy z organami ścigania – dodaje Maciej Grzyb.

CBA nie wyklucza kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

 

Źródło: KRN.pl | 2018-07-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


3.7

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (5)

d... zmiana ⋅ 14-07-2018 | 09:53

Oczywiście trudno się nie zorientować człowiekowi posiadającemu choćby minimum inteligencji że jest to akcja propagandowa, jak zresztą w całej Polsce dokładnie zaplanowana na maksymalny rozgłos przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Nieprawidłowości zapewne się zdarzały, ale pewnie za każdych rządów i nie na taką skalę jak trąbią propagandowe media.

EuPi ⋅ 10-07-2018 | 21:35

Wygląda mi to bardziej na zemstę pana Zbyszka! Prezes już mało brakowało, zeby zatruł się własną żółcia. Tym razem lekarze uratowali, ale następnym......., możemy zaśpiewać ,,jestesmy wolni!"

Do Doroty ⋅ 10-07-2018 | 11:20

Czytaj ze zrozumieniem - to nie autorowi tłumaczenia wydają się wiarygodnie tylko Maciejowi Grzybowi. Wg ciebie służby zawsze działają nieomylnie? A co z Tomaszem Komendą?

Dorota ⋅ 10-07-2018 | 10:38

Oj, artykuły w tym piśmie są bardzo tendencyjne (pro urzędowe). Wszyscy naokoło wiedzą co się dzieje, a autorowi wydają się tłumaczenia wiarygodne. A co, będą mówić, że oszukują? proszę się zastanowić - są aresztowania, w akcję jest wdrożony sztab ludzi, który wie co robi, nawet chociażby z tego powodu, że byłby wielki hałas jakby się okazało, że niestety się pomylili a cała akcja to jedna wielka lipa...… a autorowi wydają się tłumaczenia wiarygodne i na tym opiera swój artykuł. Bardzo marne pismo. Czytam bo przychodzi do mnie ta prenumerata jako do pośrednika i czytam, żeby czegoś się dowiedzieć i widzę, że w większości to jest niestety polityczny komentarz totalnej opozycji.

MM ⋅ 10-07-2018 | 06:59

Kiedy aresztowania na wyzszym szczeblu, zwiazane z dawaniem pozwolen na budowe, na kilka dni przed wejsciem planow zagospodarowania przestrzennego?

Pokaż wszystkie komentarze (5)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciakamienice do kupieniamieszkania na zamianęlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kościerskidomy na wynajem powiat Strzelecko-Drezdeneckimieszkania na sprzedaż gmina Głuchówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Sejnymieszkania na sprzedaż w Okolemieszkania na wynajem w Bobrachdomy na sprzedaż w Borkach

Deweloperzy

);