Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Gwarancje zapłaty dla firm budowlanych

2009-09-14

Gwarancje zapłaty dla firm budowlanych

Jeśli firma nie otrzyma gwarancji zapłaty w ciągu 30 dni, będzie mogła odstąpić od robót budowlanych.

Jeśli firma nie otrzyma gwarancji zapłaty w ciągu 30 dni, będzie mogła odstąpić od robót budowlanych – donosi „Gazeta Prawna”.

Jak czytamy dalej, Senat chce przywrócić do życia instytucję gwarancji zapłaty za roboty budowlane. Uchwalona 6 lat temu ustawa, która miała ją upowszechnić na rynku budownictwa, stała się martwa, zanim dostrzegli ją inwestorzy i przedsiębiorcy budowlani. Kilka przepisów tej ustawy zostało zakwestionowanych w 2006 r. przez Trybunał Konstytucyjny.

Przygotowana przez Senat nowelizacja nie zawiera żadnych ograniczeń wysokości kosztów, jakich zwrotu może żądać inwestor – podaje gazeta. Poza tym – według nowych przepisów – koszty udzielenia gwarancji powinny być ponoszone w równych częściach przez inwestora i wykonawcę robót budowlanych. Co więcej, wykonawca, który nie uzyska gwarancji zapłaty w terminie nie krótszym niż 30 dni, albo zostanie ona udzielona w wysokości niższej niż żąda tego wykonawca, będzie uprawniony do wstrzymania się od wykonywania robót i nawet oddania obiektu inwestorowi. Po wyznaczeniu dodatkowego, nie krótszego niż siedem dni, terminu do udzielenia gwarancji i bezskutecznym jego upływie, przedsiębiorca ma być upoważniony do odstąpienia od umowy z winy inwestora – dodaje dziennik.

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 11.09.2009 | 2009-09-14

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania do kupieniadomy na wynajem powiat Lubaczowskidomy na wynajem powiat Radziejowskilokale użytkowe na wynajem gmina Wieprzdomy na sprzedaż gmina Uścimówdomy na wynajem w Ostrowcu Świętokrzyskimdomy na sprzedaż w Woli Rowskiejdomy na wynajem w Rurce

Deweloperzy

);