Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Europa Środkowa: 435 mieszkań na 1000 osób

2008-03-07

Europa Środkowa: 435 mieszkań na 1000 osób

W 12 środkowoeuropejskich stolicach na 1000 osób przypada średnio 435 mieszkań. To o 55 lokali mniej niż w krajach dawnej unijnej piętnastki.

W 12 środkowoeuropejskich stolicach na 1000 osób przypada średnio 435 mieszkań. To o 55 lokali mniej niż w krajach dawnej unijnej piętnastki – wynika z danych firmy doradczej Reas. Wyjątkiem jest Budapeszt, gdzie nasycenie mieszkaniami jest wyższe od średniej dla stolic Europy Zachodniej i wynosi 509 lokali na 1000 mieszkańców – informuje „Puls Biznesu”. Największy niedobór mieszkań mają Kijów (372 lokale na tys. os.) i Bukareszt (405 lokali na tys. os.). Wysokie zapotrzebowanie na mieszkania i korzystny klimat dla inwestycji sprawiły, że region Europy Środkowej obecnie rozwija się dynamicznie.

Najlepiej pod względem liczby nowych lokali (na 1000 mieszkańców) wypada Warszawa – czytamy dalej. Rocznie powstaje ich tam średnio 8, podczas gdy w podobnym co do wielkości Bukareszcie –tylko 1 – zauważają eksperci. Inwestycje w nieruchomości w regionie Europy Środkowej na stałe zagościły w długoterminowych strategiach inwestycyjnych globalnych graczy. Zainteresowanie to zaowocowało wzrostami cen. Najwyższy poziom cen w Europie Środkowej jest w stolicy Słowenii – Lublanie, gdzie za m kw. nowego mieszkania trzeba zapłacić 2 tys. 750 euro. Z kolei Warszawa jest liderem, jeśli chodzi o ceny apartamentów. Dochodzą one do poziomu 7 tys. 500 euro.

Potencjał Europy Środkowej jest ogromny, o czym świadczy m.in. wartość kredytów na cele mieszkaniowe – podkreśla „Puls Biznesu”. W 2006 r. w 12 stolicach środkowoeuropejskich wynosił 12 proc, podczas gdy w zachodnioeuropejskich krajach prawie 50 proc. Mimo ogólnoświatowego zaniepokojenia, które ma związek z kryzysem na rynkach finansowych, Europa Środkowa wydaje się dziś szczególnie atrakcyjna jako lokalizacja inwestycji mieszkaniowych.

Źródło: „Puls Biznesu” 06.03.2008 | 2008-03-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na wynajemlokale użytkowe na sprzedażinne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na wynajem powiat M. Bydgoszczlokale użytkowe na wynajem powiat Oleśnickidomy na sprzedaż gmina Krzęcinmieszkania na sprzedaż gmina Świdnicamieszkania na wynajem w Kunichamieszkania na wynajem w Łoziedomy na wynajem w Trojanowie

Deweloperzy

);