Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Deweloperom rosną zyski

2006-07-10

Deweloperom rosną zyski

Obecne marże deweloperów to minimum 20 proc. przychodów ze sprzedaży mieszkań. Jeszcze w 2002 r. kształtowały się one poniżej 10 proc.

Obecne marże deweloperów to minimum 20 proc. przychodów ze sprzedaży mieszkań. Jeszcze w 2002 r. kształtowały się one poniżej 10 proc. – informuje "Życie Warszawy". Ceny nieruchomości w większych miastach w Polsce już nie rosną, a wprost galopują. W Warszawie tylko od początku roku mieszkania podrożały średnio o 24 proc., w Krakowie – o 22, a we Wrocławiu – o 12 proc. Deweloperzy tłumaczą, że główne przyczyny tych podwyżek to rosnące koszty inwestycji. Jednak - jak przedstawia sytuację "Życie Warszawy" - to niejedyna przyczyna drożyzny. Rosną także marże deweloperów. Jak wynika z badań firmy doradczej Reas Konsulting, obecnie różnica między przychodami z inwestycji a jej całkowitymi kosztami wynosi minimum 20 proc. Przy sprzyjających okolicznościach może sięgnąć nawet 40 proc. Jeszcze w 2002 r. roku 10-procentowa marża była spotykana, ale zdarzały się projekty poniżej 10 proc. Deweloperzy decydowali się na nikły zysk tylko po to, by przetrwać. Zatem w warunkach gospodarki rynkowej przedsiębiorstwa sprzedają swoje produkty po tyle, po ile nabywcy chcą je kupić.

Źródło: "Życie Warszawy", 07.07.2006 | 2006-07-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupienialokale użytkowe do kupieniadziałki do kupieniadomy na sprzedaż powiat Biłgorajskidomy na sprzedaż powiat Bialskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Markusylokale użytkowe na sprzedaż gmina Rokicinymieszkania na sprzedaż w Zieleniewiemieszkania na wynajem w Konradowiedomy na sprzedaż w Lisach

Deweloperzy

);