Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Banki mają usunąć klauzule niedozwolone

2008-05-15

Banki mają usunąć klauzule niedozwolone

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował 19 banków, które mają największy udział w rynku kredytów hipotecznych. Wszystkie stosowały niekorzystne dla konsumentów postanowienia umowne.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) skontrolował 19 banków, które mają największy udział w rynku kredytów hipotecznych. Wszystkie stosowały niekorzystne dla konsumentów postanowienia umowne. Urząd zakwestionował 40 klauzul zawartych w umowach z konsumentami – czytamy w „Gazecie Prawnej”.

UOKiK wychodzi z założenia, że pozycja klienta jest dużo słabsza niż pozycja banku, tym samym należy dbać o to, aby zapewniać przynajmniej częściową równowagę w tych stosunkach. Szczególnie że – jak zaznacza w rozmowie z gazetą prezes UOKiK Marek Niechciał – biorąc kredyt hipoteczny, konsumenci zaciągają zobowiązania na wiele lat. Dlatego skutki podpisania przez nich niekorzystnej umowy mogą być odczuwane jeszcze bardzo długo po zawarciu transakcji z bankiem.

W skontrolowanych przez Urząd umowach występują nieprecyzyjne przesłanki określające opłaty związane z obsługą kredytu. Dodatkowo – zdaniem urzędników – niekorzystne dla kredytobiorców jest uzależnianie umowy o kredyt hipoteczny od założenia konta bankowego. Konsument, spłacając kredyt, musi utrzymywać rachunek w banku, w którym zaciągnął kredyt, a bank może stosować niekorzystne oprocentowanie i wysokie opłaty za jego prowadzenie – donosi „Gazeta Prawna”.

Źródło: „Gazeta Prawna” 15.05.2008 r. | 2008-05-15

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemmieszkania na wynajemdziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Słubickidomy na sprzedaż powiat Wejherowskimieszkania na wynajem gmina Czarnożyłydomy na wynajem gmina Boguchwaładomy na wynajem w Białowodziedomy na sprzedaż w Rębiszewo-Zegadłachmieszkania na wynajem w Sworowie

Deweloperzy

);