Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Spadek cen produkcji budowlano-montażowej

KRN.pl | 2015-11-20 r.

Spadek cen produkcji budowlano-montażowej

Październik 2015 r. był okresem spadku cen produkcji budowlano-montażowej.

Październik 2015 r. był okresem spadku cen produkcji budowlano-montażowej. W ciągu miesiąca wskaźnik obniżył się o 0,1 proc. w stosunku do września br. – podał Główny Urząd Statystyczny w raporcie „Wskaźniki cen produkcji sprzedanej przemysłu oraz produkcji budowlano-montażowej w październiku 2015 r.”, udostępnionym 19 listopada br. 

Spadły również ceny wznoszenia budynków – o 0,2 proc. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika ponadto, że październik 2015 r. był dla budownictwa słabszym miesiącem zarówno w porównaniu do października, jak i grudnia ubiegłego roku. Spadek produkcji budowlano-montażowej w tym kontekście wyniósł 0,7 proc.

Po przeanalizowaniu danych uzyskanych od przedsiębiorstw działających w sektorze budownictwa analitycy Głównego Urzędu Statystycznego nie stwierdzili istotnych zmian w przypadku kosztów inwestycji obejmujących budowę obiektów inżynierii lądowej oraz wodnej. Podobnie przestawia się wysokość cen specjalistycznych robót budowlano-montażowych. Wskaźniki w obu kategoriach w październiku br. kształtowały się na poziomie zbliżonym do danych z września.

Analiza obejmowała również produkcję sprzedaną przemysłu. W tym zakresie również odnotowano spadek cen , o 2,3 proc. w stosunku do października 2014 r. Od początku bieżącego roku do ubiegłego miesiąca ceny produkcji sprzedanej przemysłu wskazywały na 2,4-procentową obniżkę w porównaniu do analogicznego okresu 2014 r.

Opracowanie KRN.pl na podstawie danych GUS

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na wynajemdziałki na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Międzychodzkimieszkania na sprzedaż powiat Strzelińskidomy na sprzedaż gmina Opinogóra Górnalokale użytkowe na sprzedaż gmina Łapymieszkania na wynajem w Piaszczytemieszkania na wynajem w Gniewoszowiedomy na sprzedaż w Stóg Izerski

Deweloperzy

);