Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Wybieramy płytki łazienkowe do niewielkiej przestrzeni. O czym warto pamiętać?

W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się płytki łazienkowe w większych formatach
W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się płytki łazienkowe w większych formatach

Mała łazienka nie musi być wcale aranżacyjnym wyzwaniem. Swoją przytulnością ułatwia wyczarowanie kameralnej przestrzeni do codziennych higienicznych rytuałów. Fakt faktem jednak, że nie każdy kolor i wzór odnajdzie się w niej tak samo dobrze. Zobacz, na co zwrócić uwagę, urządzając niewielką łazienkę w kawalerce.

 

Po pierwsze: przestrzeń a wielkość płytki

Planując aranżację łazienki, weź pod uwagę przede wszystkim przestrzeń, jaką dysponujesz. Małe wnętrze wymaga bardziej starannego i przemyślanego projektu, gdyż liczy się w nim każdy centymetr. Nie warto więc go dodatkowo optycznie pomniejszać poprzez zastosowanie nietrafionej glazury czy gresu. W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się płytki łazienkowe w większych formatach, takich jak 75x75 cm, 60x120 cm czy 100x300 cm. Choć są nieco trudniejsze w ułożeniu, a przy tym droższe, mają moc optycznego powiększenia ściany, dlatego są zalecane do małych łazienek. Równie dobrze na poczucie przestrzeni wpływa łączenie kolekcji płytek matowych i błyszczących. Zróżnicowanie sposobu ich wykończenia wzmacnia pozytywny odbiór całej przestrzeni.

 

Po drugie: kolorystyka łazienki

W małych łazienkach o metrażu oscylującym wokół 3-4 m kw. dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie jasnych płytek, które wizualnie powiększają przestrzeń. Biel świetnie sprawdzi się w przypadku aranżacji w stylu minimalistycznym lub skandynawskim. Daje poczucie sterylnie czystego, przyjemnie świeżego wnętrza. Barwa ta jest na tyle uniwersalna, że nigdy nie wyjdzie z mody. Wystarczy zmienić dodatki, aby odmienić jej oblicze. Aktualnie w trendach pojawiają się płytki z tłoczeniami – falami, figurami geometrycznymi czy odciskiem koronki. Sporym powodzeniem cieszą się też zupełnie gładkie kolekcje. Biel to nie jedyny kolor do małej łazienki. Świetnie prezentuje się też ecru czy beż. Ten ostatni dobrze wpisuje się aranżacje w stylu eko, gdzie barwy ziemi, w połączeniu z drewnianymi akcentami mebli, tworzą naturalną przestrzeń o przytulnym charakterze.

 

Po trzecie: sposób ułożenia

Współczesne trendy wskazują raczej na odejście od ułożenia płytek w karo na rzecz prostych wzorów i mniej skomplikowanych linii. Duże prostokątne płytki coraz częściej układa się w pozycji wertykalnej lub horyzontalnej. Dobrym rozwiązaniem – nie tylko w przypadku małych pomieszczeń – jest ułożenie glazury z zachowaniem bardzo wąskiej, symbolicznej wręcz, fugi. Jest mniej widoczna, przez co daje wrażenie większej powierzchni łazienkowych ścian.

 

Źródło: KRN.pl | 2020-09-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na wynajemdziałki do kupieniadomy na wynajemdomy na wynajem powiat Sierpeckilokale użytkowe na sprzedaż powiat M. Zabrzedomy na wynajem gmina Mirzecdomy na sprzedaż gmina Wyszkidomy na wynajem w Sulimachdomy na wynajem w Sarnowiedomy na sprzedaż w Osinkach

Deweloperzy

);