Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Udany rok poznańskich deweloperów

Udany rok poznańskich deweloperów
Inwestycja Młyn nad Cybiną

Branża deweloperska w Poznaniu odnotowała bardzo dobre wyniki sprzedażowe. Rok 2016 był dla poznańskich deweloperów rekordowy pod wieloma względami.

Poznańscy deweloperzy zgodnie uznają, że rok 2016 był rekordowy, pod wieloma względami. Liczba oddanych do użytku osiedli, przekazanych kluczy mieszkańcom, nowych projektów i wydanych pozwoleń na budowę robi duże wrażenie. Branża odnotowała wysokie wyniki sprzedażowe.

Krzysztof Kruszona, prezes firmy Agrobex


Miniony rok w budownictwie mieszkaniowym z pewnością można uznać za udany a kilka zjawisk, które się pojawiły mogą nastrajać optymizmem całą branżę. W porównaniu z rokiem 2015 odnotowaliśmy wzrost wszystkich wskaźników, takich jak liczba oddanych mieszkań, wydanych pozwoleń na budowę i liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W każdym przypadku zanotowaliśmy wzrost w granicach 10-11 proc., co jest naprawdę dobrym wynikiem. Deweloperzy, a więc środowisko które reprezentują, po kilku gorszych latach zanotowali znaczący wzrost podaży mieszkań. O ile w 2015 r. w analogicznym okresie nasz wzrost przekroczył ledwie 3 proc., to w roku 2016 sięgnął blisko 27 proc. Trudno takich wyników nie przyjąć z zadowoleniem. A ponieważ jednocześnie rosły wskaźniki budownictwa indywidualnego, spółdzielczego i komunalnego można pokusić się o konkluzję, że 2016 r. był dobry, zarówno dla klientów, jak i inwestorów. Klienci kolejny rok skorzystali z dobrodziejstwa rządowego programu „Mieszkanie dla Młodych”. Wprawdzie ponownie środki zostały wyczerpane przed końcem roku, ale jednak skorzystało z programu ponad 27 tys. rodzin, z tego ponad 15 tys. trafiło na rynek pierwotny. To kolejny dowód, że większość osób szukających mieszkania wybiera jednak nowe inwestycje, oferujące wyższy i nowocześniejszy standard wykonania. Dla deweloperów to znowu ważny i dobry komunikat. Rok 2016 zostanie też zapamiętany z powodu wprowadzania kolejnego rządowego programu, mieszkań na wynajem – „Mieszkanie Plus’. I choć niektóre jego założenia są jeszcze w fazie koncepcyjnej to można przyjąć, że będzie kolejnym pozytywnym sygnałem dla branży mieszkaniowej. A także dowodem, iż rząd, parlament, rozwój budownictwa mieszkaniowego postrzegają w kategoriach priorytetów polityki społecznej i gospodarczej. Każdego kto buduje mieszkania i domy w Polsce musi to cieszyć.


Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody


Dla spółki Proxin Ogrody sp. z o.o. rok 2016 był efektywnym i pracowitym okresem. Uzyskaliśmy pozwolenie na użytkowanie etapu II, przekazaliśmy klucze do sprzedanych ponad 50 proc. lokali mieszkalnych, a wraz z końcem 2016 r. wprowadzili się pierwsi lokatorzy. To także rok, w którym rozpoczęliśmy sprzedaż i prace nad realizacją III etapu inwestycji, w ramach którego powstanie 107 mieszkań i 6 lokali usługowych. Zakończenie prac nad realizacją tego etapu przewidziane jest na IV kw. 2017 r., a obecny stopień zaawansowania budowy to 50 proc.

Rok 2016 był takze związany z pracami nad przygotowaniem projektu budowlanego IV etap Osiedla Nowe Ogrody, a koniec roku przyniósł nam pozwolenie na budowę. Był to dla nas pracowity okres, a przed nami kolejne 365 dni, w ramach których wprowadzimy do sprzedaży IV etap inwestycji. W planach mamy także przygotowanie kolejnych etapów rozbudowy Osiedla Nowe Ogrody.


Jarosław Szkopek, przedstawiciel inwestora Wschodnia 19

Miniony rok to czas wytężonej pracy. Udało nam się z sukcesem wprowadzić na rynek nową inwestycję w Luboniu – Wschodnią 19. Projekt, na który składa się 146 mieszkań i 2 lokale usługowo-handlowe, cieszy się sporym zainteresowaniem. Z pewnością duże znaczenie ma „Mieszkanie dla Młodych” – część lokali w naszej ofercie nadal jest dostępna w ramach tego programu. Ważny jest również system płatności 10/90. Na Wschodniej 19 taki system oznacza, że podczas podpisania umowy deweloperskiej na rachunek powierniczy wpływa tylko 10 proc. wartości nieruchomości, natomiast pozostałe 90 proc. jest wpłacane po zakończeniu budowy.

Agata Nowaczyk, specjalista z biura sprzedaży Ekonbud-Fadom


Rok 2016 był bardzo intensywny i urozmaicony pod kątem sprzedaży oraz zakończonych inwestycji. Zamknęliśmy budowę dwóch budynków w inwestycji Reduta Nowe Podolany. Do jednego z ich wprowadzili się już nowi mieszkańcy. Obecnie inwestycja składa się z 5 budynków z dwoma lokalami użytkowymi. Do wzmożonej sprzedaży przyczynił się bez wątpienia program „Mieszkanie dla Młodych”, z którego mogli skorzystać przede wszystkim młodzi ludzie zaczynający swoje dorosłe życie, ale również rodziny wielodzietne. Reasumując, miniony rok możemy uznać za bardzo udany.

strona: [ 1 ] 2
Źródło: Mission Public Relations | 2017-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Sand Hotel ****
Apartamenty Lema
Osiedle Klonowe 14
Oaza Bronowice
CHE162PI47

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 

Apartamenty Lema

Kraków, Grzegórzki/Dąbie, ul. S. Lema 

Osiedle Klonowe 14

Wieliczka 

Oaza Bronowice

Kraków, Bronowice, ul. Stańczyka 

CHE162PI47

Kraków, ul. J. Chełmońskiego 
Super oferta: / poprzednia następna