Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Poznań – dlaczego warto tu zamieszkać?

Poznań – dlaczego warto tu zamieszkać?

Poznań to silnie gospodarczo miasto, które posiada niezwykle szeroką ofertę edukacyjną, sportową i kulturalną. Bardzo niska stopa bezrobocia oraz duży wybór mieszkań na wynajem i zakup, sprawia, że mnóstwo osób chce tu zostać na stałe.

Oferta mieszkań w Poznaniu

Poznań jest 5 miastem w Polsce co do ludności, zaraz po Warszawie, Krakowie, Łodzi i Wrocławiu. Zamieszkuje tu ok. 540 tys. osób. Spośród popularnych dzielnic wymieniamy Piątkowo, Łazarz, Rataje i Wilda. Bardzo chętnie swoje inwestycje poczynają tutaj deweloperzy mieszkaniowi, którzy stawiają piękne i nowoczesne osiedla. Mieszkania Poznań cechują się dużą rozpiętością cen i powierzchni, co stanowi dobre wyjście dla osób o każdej zasobności portfela.

Najniższe bezrobocie w kraju

Niewątpliwym atutem mieszkania w Poznaniu jest fakt rekordowo niskiej stopy bezrobocia. Pod koniec grudnia 2015 osiągnęła ona najniższy poziom w całej Polsce (2,4 proc.). Miasto jest skoncentrowane na rozwój biznesu i infrastruktury, dzięki czemu przyciąga wielu inwestorów, zarówno zagranicznych jak i polskich. Od lat miasto słynie z Międzynarodowych Targów Poznańskich, które są najstarszymi targami w Polsce.

Poznań to skupisko wielu firm z branży informatycznej, finansowej. Znajdziemy tu również wielkie fabryki (Volkswagen) czy centrum logistyczne popularnego na całym świecie Amazona. Taka sytuacja sprawia, że absolwenci uczelni wyższych bez problemu znajdują tu pracę tuż po skończeniu studiów.

Słynne zabytki Poznania

Miasto ma niezwykle bogatą historię, którą widać gołym okiem. Bardzo popularnym i chętnie odwiedzanym przez turystów i mieszkańców miejscem jest Stary Rynek. Znajdziemy tam renesansowy ratusz i koziołki, które są głównym symbolem miasta.

Miłośnicy zabytków, z pewnością zwrócą uwagę na Katedrę w Ostrowie Tumskim czy Zamek Cesarski. Poznań to siedziba pozostałości 15 fortów, fortyfikacji Twierdzy Poznań.

Mniej znane zabytki to np. kościół św. Wojciecha czy Stara Gazownia, na której cyklicznie odbywają się różne wydarzenia kulturalne.

Do nowoczesnych obiektów, które warto zobaczyć możemy zaliczyć multimedialne muzeum ICHOT oraz uznane za najlepsze centrum handlowe na świecie przez ICSC w 2008 roku – Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Celem relaksu, warto udać się do pięknej Palmiarni Poznańskiej.

Unikalny system zieleni miejskiej

Uroki poznania zawdzięczane są również położeniu miasta wśród terenów zielonych. Tworzą go przede wszystkim ring Stubbena, pięć klinów zieleni, podmiejskie kompleksy miejskie czy pierścień fortów. Mieszkańcy poznania nie mogą więc narzekać na brak miejsc na romantyczny spacer, przejażdżkę rowerową, czy poranny jogging.

Raj dla rowerzystów

Miasto Poznań słynie również z rozbudowanych szlaków rowerowych i rozwiniętego systemu wypożyczalni rowerów. Dla miłośników kolarstwa do dyspozycji oddane jest 37 stacji, a w nich ok. 440 rowerów.

To najnowocześniejsze rozwiązanie jest odpowiedzią na potrzeby użytkowników. Swoim klientom zapewnia innowacyjny, elektroniczny system zabezpieczeń, dotykowe ekrany oraz płatność kartami płatniczymi.

Miłośnicy jednośladów, nie mogą również pominąć tak dużej atrakcji, jaką jest Pierścień Rowerowy, który tworzy turystyczny szlak rowerowy wokół stolicy Wielkopolski. Łączna długość trasy to ok. 164 kilometrów.

Gratka dla fanów sportu

Poznań jest również miastem, który słynie z bogatej oferty sportowej. To tu siedzibę ma drużyna, w której grał sam Robert Lewandowski, czyli Lech Poznań. Nowoczesny stadion klubu był areną 3 spotkań podczas Euro 2012.

Każdej jesieni odbywa się tutaj popularny Maraton Poznań imienia Macieja Frankiewicza. Ponad to miasto oferuje możliwość uprawiania wszelakich dyscyplin sportowych, m.in. tenisa, lekkiej atletyki czy jazdy konnej.

 

Źródło: KRN.pl | 2021-03-23

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemgaraże do kupieniakamienice na sprzedażdomy na sprzedaż powiat Kłobuckilokale użytkowe na sprzedaż powiat Żagańskidomy na sprzedaż gmina Jasionówkalokale użytkowe na wynajem gmina Mucharzdomy na sprzedaż w Starej Górcemieszkania na sprzedaż w Osinach Górnychmieszkania na sprzedaż w Trębaczowie

Deweloperzy

);