Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Płytki klinkierowe jako ciekawy sposób na aranżację wnętrz

Producenci oferują kilka rodzajów płytek klinkierowych, które dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach.
Producenci oferują kilka rodzajów płytek klinkierowych, które dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach.

Klinkier to materiał, który przez dziesięciolecia kojarzył się z wykańczaniem budynków od zewnątrz. Stosowany był najczęściej jako element dekoracyjny elewacji, podkreślający jej wyjątkowy charakter. Cegły klinkierowe stosowane są również do wznoszenia budynków. Warto stosować ten materiał także we wnętrzach.

Z roku na rok można zaobserwować coraz większe zainteresowanie inwestorów płytkami klinkierowymi, które idealnie nadają się do ciekawej aranżacji wnętrz o różnorodnym wystroju. Dlaczego warto wybrać ten materiał jako element ciekawej aranżacji wnętrza? W jaki sposób można go wykorzystać?

 

Płytki klinkierowe – co to takiego?

Płytki klinkierowe są niezwykle ciekawym materiałem, jeżeli chodzi o aranżację pomieszczeń mieszkalnych. Dostrzegają to już nie tylko specjaliści z zakresu architektury czy wystroju wnętrz, ale także osoby, które samodzielnie chcą w ciekawy sposób wykończyć swoje mieszkanie czy dom.

Materiał ten powstaje w wyniku cięcia cegieł klinkierowych na mniejsze elementy. Warto tutaj wspomnieć, że klinkier jest niezwykle wytrzymałym materiałem, z uwagi na to, że powstaje z gliny wypalanej w bardzo wysokiej temperaturze. Sięga ona bowiem aż 1000°C. Taki proces produkcji sprawia, że materiał jest wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne oraz zmiany temperatur.

 

Jakie są rodzaje płytek klinkierowych?

Producenci oferują kilka rodzajów płytek klinkierowych, które dostępne są w wielu kolorach i wykończeniach. To daje praktycznie kilkaset kombinacji. Tak duży wybór sprawia również, że rodzaj płytki można idealnie dobrać do charakteru wnętrza, które jest wykańczane. Płytki klinkierowe, np. te marki Terca, można ogólnie podzielić na tradycyjne i ręcznie formowane. Dodatkowo mogą one mieć różnorodne wykończenie: gładkie, spiekane, szkliwione, strukturyzowane.

Tak duża różnorodność sprawia, że układając płytki na ścianach, można uzyskać ciekawe efekty dekoracyjne. Można je też jeszcze bardziej zróżnicować, np. stosując różną szerokość spoin pomiędzy poszczególnymi płytkami tego samego rodzaju.

 

W jaki sposób można wykorzystać płytki klinkierowe przy aranżacji wnętrz?

Płytki z klinkieru najczęściej wykorzystywane są jako okładzina ścian. Z reguły układane są jedynie na fragmencie ściany. Rzadziej można znaleźć miejsca, gdzie pokryta jest nimi cała ściana. Pozwala to zaakcentować wybrany fragment pomieszczenia. Przykładem może być wykorzystanie ściany obłożonej tego rodzaju płytkami jako tła dla stołu w jadalni czy podwieszanego telewizora podświetlonego dodatkowo taśmą LED. Z uwagi na to, że płytki klinkierowe są odporne na działanie wysokich temperatur, chętnie stosowane są również jako okładzina kominków czy starych pieców.

Warto podkreślić, że duża różnorodność wzorów pozwala dobrać płytki do niemalże każdego stylu wnętrzarskiego. Modele w naturalnych kolorach gliny będą pasowały do aranżacji loftowych czy industrialnych. Jaśniejsze natomiast sprawdzą się między innymi w pomieszczeniach inspirowanych stylem skandynawskim, a nawet prowansalskim czy śródziemnomorskim. 

Źródło: KRN.pl | 2020-12-18

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażhale i magazyny do kupieniadomy na zamianędomy na sprzedaż powiat M. Zabrzelokale użytkowe na wynajem powiat M. Piekary Śląskiedomy na sprzedaż gmina Pułtuskdomy na wynajem gmina Głogówdomy na sprzedaż w Wojkowiedomy na sprzedaż w Sierżniimieszkania na wynajem w Ceków-Kolonii

Deweloperzy

);