Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Piaskowanie elewacji – 3 korzyści z czyszczenia fasady budynku tą metodą

Na czym polega piaskowanie elewacji?
Na czym polega piaskowanie elewacji?

Elewacja budynku wraz z wiekiem ulega uszkodzeniu. Wpływ na to ma nie tylko upływ lat, ale także warunki pogodowe oraz zanieczyszczenie atmosfery. Jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie jej korzystnego wyglądu jest piaskowanie.

Niezależnie od tego, z czego wykonana jest elewacja budynku, metoda ta umożliwi usunięcie zanieczyszczeń i jej renowację. Piaskowanie może być zastosowane nawet w przypadku obiektów zabytkowych, oczywiście przy spełnieniu kilku dodatkowych warunków, jak choćby nadzór konserwatora zabytków. Na czym polega piaskowanie elewacji?

  1. Na czym polega piaskowanie elewacji?
  2. Piaskowanie elewacji – przygotowanie powierzchni
  3. Hydropiaskowanie

 

Na czym polega piaskowanie elewacji?

Piaskowanie elewacji stosuje się zarówno wtedy, gdy chcemy odświeżyć wygląd budynku, jak i w przypadku potrzeby przeprowadzenia gruntownej odnowy. Piaskowanie elewacji jest metodą całkowicie bezpieczną, a jedynym warunkiem osiągnięcia dobrego rezultatu jest odpowiedni dobór twardości ziaren czyściwa oraz odpowiednia regulacja ciśnienia. Dzięki temu do oczyszczenia nadaje się niemal każda powierzchnia, a zanieczyszczenia i ślady korozji zostaną usunięte nawet z trudno dostępnych miejsc. Oczyszczone miejsca są wyjątkowo gładkie, niczym po bardzo drobiazgowym szlifowaniu, a struktura fasady budowli nie ulega uszkodzeniu.

 

Piaskowanie elewacji – przygotowanie powierzchni

Fasada elewacji budynków, zwłaszcza starszych, może być uszkodzona przez upływ czasu, zanieczyszczenie atmosfery czy wilgoć. W takim przypadku sukces operacji piaskowania uzależniony jest od odpowiedniego doboru parametrów. Należy sprawdzić wówczas wytrzymałość cegieł na ścieranie, a następnie, na postawie otrzymanych wyników dobrać odpowiedni rodzaj ścierniwa oraz ciśnienie, z jaką będzie ono działało na elewację. Wszystkie elementy budynku, które nie podlegają piaskowaniu, takie jak okna czy drzwi, należy szczelnie zasłonić, by nie uległy one uszkodzeniu. Prawidłowo przeprowadzone piaskowanie elewacji zaowocuje imponującym efektem, dzięki któremu budynek będzie wyglądał jak nowy.

 

Hydropiaskowanie

W niektórych przypadkach nie wystarcza zastosowanie samych drobin kruszywa, na przykład w przypadku zanieczyszczeń smolistych. Stosuje się wówczas tak zwane hydropiaskowanie – do pyłu czyszczącego dodaje się wodę. Dzięki temu smoliste zabrudzenia są skutecznie usuwane, w dodatku podczas przeprowadzania zabiegu piaskowania nie wydziela się pył. Do hydropiaskowania nadaje się piasek płukany, który w porównaniu ze zwykłym, czystym kruszywem ma wiele zalet, jak choćby większy ciężar czy zwiększona energia kinetyczna. Jest on również tańszy, niż czyściwo suche.

 

Źródło: KRN.pl | 2021-06-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (3)

SUSAN BENSON ⋅ 10-06-2021 | 16:45

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - Musisz wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prześlij nam prośbę o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

otis Anna ⋅ 07-06-2021 | 08:49

Nazywam się Otis Anna. Jestem specjalistą ds. przetwarzania pożyczek w albridge Financial Loan International. Jeśli potrzebujesz pożyczki o bardzo niskim oprocentowaniu i możesz ją zaoferować w ciągu trzech dni roboczych, skontaktuj się ze mną. Ponieważ pożyczka zostanie udzielona tego samego dnia, co wnioskowana. Możesz się ze mną skontaktować na WhatsApp +1(647)560-6932

SUSAN BENSON ⋅ 01-06-2021 | 13:59

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujecie pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli tak, to polecę Ci kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas e-mailem: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których warto skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie bezpośrednie finansowanie - otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki akceptacji - masz 99,9% szans na uzyskanie pożyczki * Elastyczna spłata - musisz wybrać datę spłaty, tygodniową, miesięczną lub roczną na okres od 1 do 30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę na adres e-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy / konsultanci / brokerzy mogą przyprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym przekonaniem będziemy współpracować z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

Pokaż wszystkie komentarze (3)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniahale i magazyny na sprzedażhale i magazyny do kupieniamieszkania na wynajem powiat Nowodworskidomy na sprzedaż powiat Żuromińskidomy na sprzedaż gmina Pozezdrzelokale użytkowe na wynajem gmina Wolsztyndomy na wynajem w Osowniemieszkania na wynajem w Strzeszyniemieszkania na sprzedaż w Woli Drwińskiej

Deweloperzy

);