Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Odkurzacz jak Roomba, czyli robot sprzątający

Klienci, którzy chcą kupić robot odkurzający, często szukają urządzeń „typu Roomba”.
Klienci, którzy chcą kupić robot odkurzający, często szukają urządzeń „typu Roomba”.

Dzisiaj nie musimy już tracić energii i poświęcać kilku godzin na odkurzenie całego mieszkania. Możemy leżeć na kanapie i oglądać telewizję albo udać się na spacer, a o czystość naszych podłóg zadba robot sprzątający.

Odkurzacz jak Roomba, czyli jaki?

Coraz więcej osób rezygnuje z zakupu tradycyjnych odkurzaczy na rzecz robotów sprzątających. Dzisiaj ich oferta jest bardzo szeroka, więc możemy wybierać między różnymi markami, kształtami czy funkcjami takich robotów. Historia tych urządzeń nierozerwalnie związana jest z firmą iRobot Corporation, która jest prekursorem i liderem na tym rynku. Firma zaprojektowała i wprowadziła na rynek w 2002 roku pierwszy robot sprzątający – Roomba. Urządzenie miało kształt dysku, a jego zadaniem było samodzielne poruszanie się po pewnym obszarze mieszkania w celu usunięcia zanieczyszczeń z podłóg i dywanów.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Ecovacs DeeBot Ozmo T9+, dostępy w sklepie online maxelektro.pl

 

Roomba, czyli odkurzacz, co sam odkurza, bardzo szybko zyskał popularność wśród konsumentów. Do dziś zbiera pozytywne opinie, choć aktualnie w sprzedaży dostępne są już kolejne modele tego urządzenia. Z tego względu, klienci, którzy chcą kupić robot odkurzający, często szukają urządzeń „typu Roomba”.


Odkurzacz jak Roomba, ale z myciem podłóg

Marka iRobot wypuściła na rynek również roboty sprzątające Scooba z funkcją mycia podłóg. Pierwszy model trafił do sprzedaży w 2005 roku. Z wyglądu do złudzenia przypomina Roombę, jednak różni się od niej pod względem funkcjonalności.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Roborock S7 Black (zwizualizowana funkcja ultrasonicznego rozpoznawania dywanów), dostępy w sklepie online maxelektro.pl


Scooba to robot mopujący. Oznacza to, że nie tylko zbiera z podłogi kurz, pyłki i inne luźne zanieczyszczenia, lecz także zwilża ją, a następnie dokładnie myje i osusza. Robot bardzo dobrze radzi sobie z myciem podłóg (nie wjeżdża na dywany i wykładziny), zarówno ze świeżymi, jak i z zaschniętymi plamami. Należy dodać, że do czyszczenia zawsze używana jest czysta woda. Nie jest zatem tak jak z mopem, który moczymy po kilka razy w tej samej wodzie, przez co staje się ona coraz brudniejsza. Taki robot z pojemnikiem na mokro świetnie sprawdzi się do domu bez dywanów, w którym jest do posprzątania i umycia wiele podłóg.


Odkurzacz jak Roomba a inne odkurzacze

Wiele osób zastanawia się, który odkurzacz wybrać: zwykły czy samodzielnie odkurzający. Niestety nie można udzielić na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od wielkości naszego mieszkania, rodzaju podłóg, dywanów, a także od naszych potrzeb.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Concept VR3210 ze sterylizacją UVC, dostępy w sklepie online maxelektro.pl


Robot samodzielnie odkurzający czy zwykły?

Robot samojezdny nadaje się zarówno do odkurzania podłóg, jak i do dywanów, ale nie wszystkich. Nie wjedzie bowiem na czarne wykładziny ani na dywany kudłate typu „shaggy”. Poza tym porusza się on tylko po powierzchniach płaskich, czyli podłogach. Nie wjedzie natomiast w zakamarki, a często nawet i pod meble. Jednak jego największą zaletą jest to, że porusza się samodzielnie i może pracować o każdej porze bez naszej ingerencji.

Na zdjęciu: Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 980 z funkcją Dirt Detect, dostępy w sklepie online maxelektro.pl

Jeśli chodzi natomiast o tradycyjne odkurzacze workowe lub bezworkowe, to z pewnością są one bardziej uniwersalne. Są jednak duże i nieporęczne, a samo odkurzanie wymaga sporo czasu i naszego wysiłku.


Odkurzacz jak Roomba czy pionowy?

Nie tylko roboty sprzątające, lecz także odkurzacze pionowe cieszą się dużą popularnością na rynku. Który z tych modeli lepiej sprawdzi się w domu? Oba są bezprzewodowe, co jest ich ogromną zaletą. Jednak roboty sprzątające pracują samodzielnie, a do tego mogą działać przez bardzo długi czas. Ile czasu odkurza taki robot? Najlepsze modele, jak np. Roomba mogą pracować bez przerwy nawet do 3 godzin, co w zupełności wystarczy, aby nawet kilka razy odkurzyć podłogi w dużym mieszkaniu.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Puron PR10, dostępy w sklepie online maxelektro.pl

 

Jeśli chodzi natomiast o odkurzacze pionowe, to bez wątpienia są one jednymi z najwygodniejszych odkurzaczy dostępnych na rynku. Są bardzo lekkie, działają bezprzewodowo, a dodatkowo nie wymagają ciągłego schylania się, co z pewnością docenią osoby, którym dokuczają bóle kręgosłupa. Co więcej, odkurzacze pionowe często w zestawie mają kilka wymiennych końcówek, dzięki czemu nadają się nie tylko do odkurzania podłóg i dywanów, ale również do odkurzania mebli z kurzu, zakamarków, a także tapicerki meblowej lub samochodowej.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Dreame D9, dostępy w sklepie online maxelektro.pl


Odkurzacz jak Roomba a inne odkurzacze – jaki werdykt?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, nie można wskazać, który z odkurzaczy będzie najlepszym rozwiązaniem do domu. Sami musimy podjąć decyzję, uwzględniając przy tym nasze wymagania i warunki lokalowe. Można jednak wysnuć następujące wnioski:

  • Odkurzacz jak Roomba będzie najlepszym rozwiązaniem do mieszkań o dużych powierzchniach. Nie sprawdzi się natomiast w małych mieszkaniach, pełnych zakamarków, progów czy schodów.
  • Do małego mieszkania najlepiej sprawdzi się odkurzacz pionowy, gdyż nie zajmuje dużo miejsca i jest łatwy w przechowywaniu – można go nawet zawiesić na ścianie za zasłoną. Poza tym jest uniwersalny, więc pozwoli na sprzątniecie różnych powierzchni.
  • Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, to zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zakup obu odkurzaczy – zarówno robota sprzątającego, jak i odkurzacza pionowego. Oba sprzęty będą się doskonale uzupełniać, co pozwoli utrzymać czystość na wszystkich powierzchniach w domu.

Na zdjęciu: Robot sprzątający Viomi V3, dostępy w sklepie online maxelektro.pl 
Źródło: KRN.pl | 2022-01-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

Monika ⋅ 14-01-2022 | 12:26

Po co tyle tego “jak”. Już lepiej kupić po prostu Roombę. Ja jestem z niej zadowolona

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciadomy na zamianędomy na wynajemdomy na sprzedaż powiat Będzińskimieszkania na sprzedaż powiat Proszowickilokale użytkowe na wynajem gmina Zgierzmieszkania na sprzedaż gmina Popielówmieszkania na sprzedaż w Salkowszczyznadomy na wynajem w Krasnowiedomy na wynajem w Ułanowie

Deweloperzy

);