Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Oczyszczacz powietrza – czy warto wybrać takie urządzenie do domu?

Oczyszczacz powietrza do domu – jaki wybrać?
Oczyszczacz powietrza do domu – jaki wybrać?

Zanieczyszczone powietrze w domu jest wynikiem działania wielu czynników. Należy do nich sposób opalania wnętrza, liczba samochodów przejeżdżająca za oknem, częstotliwość wietrzenia, a nawet ukształtowanie terenu.

Przykładowo – w kotlina gęsta mgła utrzymuje się dłużej, a wraz z nią dłużej utrzymuje się również smog. Ponadto na stopień zanieczyszczenia powietrza w mieszkaniu wpływa też ilość pyłków kurzu czy sierści zwierząt, które znajdują się w domu. Z tego powodu oczyszczacz powietrza staje się urządzeniem, które może okazać się w Twoim domu niezbędne. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?


Oczyszczacz powietrza – czy na pewno go potrzebujesz?

W wielu wypadkach może się wydawać, że powietrze w naszym mieszkaniu spełnia najważniejsze wymogi dla zdrowia i dobrego samopoczucia Twoich bliskich. Jak rozpoznać, czy w Twoim domu powinien znaleźć się oczyszczacz? Twoją uwagę powinien zwrócić przede wszystkim stan zdrowia. Częste infekcje układu oddechowego mogą wskazywać, że stan powietrza nie jest wystarczająco dobry. Oczyszczacz powietrza jest również niezbędny w miejscach o podwyższonej ilości smogu w powietrzu, przede wszystkim w miastach i na południu Polski. Sprawdź oczyszczacze powietrza w Neonet i sprawdź, który będzie odpowiedni dla Ciebie.


Oczyszczacz powietrza do domu – jaki wybrać?

Wybierając najlepszy oczyszczacz powietrza, koniecznie zwróć uwagę na kilka aspektów, takich jak rodzaj filtra, współczynnik CADR i dodatkowe funkcje.

Rodzaj filtra

Najczęściej spotykanym rozróżnieniem wśród dostępnych na rynku urządzeń jest podział filtrów na EPA, HEBA oraz ULPA. Filtry EPA filtrują drobiny o największych rozmiarach, dlatego ich skuteczność jest stosunkowo najmniejsza, nie przydadzą się do prawidłowego filtrowania powietrza zanieczyszczonego smogiem, za to nieźle poradzi sobie z kurzem.

Filtry HEPA wykonane są z polipropylenu złożonego w cienkie arkusze włókien, dzięki czemu filtr jest gęsty i pochłania różnej wielkości cząsteczki chemiczne znajdujące się w powietrzu. Należy pamiętać, że tak jak każdy inny filtr, filtr HEPA również należy wymieniać, ponieważ z biegiem lat jego skuteczność może ulegać obniżeniu.

Najbardziej oczyszczające właściwości wykazują filtry ULPA, które stosowane są w sytuacjach, kiedy chcemy uzyskać sterylne warunki. Dlatego też stosowane są w szpitalach, laboratoriach oraz podczas produkcji nanokomponentów elektronicznych.

Oczyszczacz powietrza – współczynnik CADR

Ten istotny parametr wskazuje szybkość dopływu czystego powietrza i pozwala określić czystość uzyskiwanego powietrza. Współczynnik CADR wskazuje rzeczywistą objętość powietrza, jakie zostało przefiltrowane w ciągu ostatniej godziny.

Oczyszczacz powietrza – funkcje dodatkowe

Poza rodzajem filtra oraz tempem jego filtrowania zwróć uwagę również na dodatkowe opcje, które mogą poprawić jego funkcjonalność. Najczęściej spotykanymi dodatkami są możliwość nawilżania powietrza oraz wskaźnik zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniu. Pierwszy pozwoli Ci poprawić jakość powietrza, dzięki czemu oddychanie będzie przyjemniejsze. Drugi natomiast umożliwi Ci dopasowanie działania urządzenia do warunków panujących dookoła.  

Źródło: KRN.pl | 2020-09-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny do kupieniakamienice poszukiwane do wynajęciakamienice do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Lubartowskidomy na wynajem powiat Wołowskimieszkania na wynajem gmina Gaworzycemieszkania na sprzedaż gmina Gostyńmieszkania na sprzedaż w Rogowiedomy na sprzedaż w Bruskowie Małymmieszkania na wynajem w Olbrachcicach

Deweloperzy

);