Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Najważniejsze elementy kominka – czy znasz je wszystkie?

Najważniejsze elementy kominka – czy znasz je wszystkie?

Kominki to urządzenia, których główna rola to dogrzanie pomieszczeń. Jednak nie tylko taka, mają one również walory estetyczne, które sprawiają, że są cenną ozdobą każdej jadalni, salonu, czy sypialni.

Aby były funkcjonalne, a ich praca efektywna powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Poniżej omawiamy kilka najważniejszych części kominka. Co warto o nich wiedzieć? Sprawdź, zanim zamontujesz swój u siebie w domu! A może przyszedł już czas na wymianę tego dotychczasowego?

 

Wkłady kominkowe a ich specyfikacja

Można powiedzieć, że jest to najważniejszy element każdego kominka. Wyróżniamy wkłady kominkowe: powietrzne, gazowe oraz z płaszczem wodnym. Mogą być wykonane z wysokogatunkowej stali, ceramiki, a także żeliwa. Wyposażone mogą być w system Dystrybucji Gorącego Powietrza lub płaszcz wodny. W efekcie dochodzi do rozprowadzenia powietrza po wszystkich pomieszczeniach niemal całego budynku. Bardzo dużym ułatwieniem jest ruchomy ruszt, podobnie jak system czystej szyby, z której usuwa się sadza. Taki kominek niejedno ma imię. Do wyboru są różne przeszklenia: tunelowe, boczne, proste, narożne. Klient może oprócz tego zdecydować, w jaki sposób mają się otwierać drzwi takiego kominka – do góry, w lewo, w prawo. 

 

Obudowa kominka – jego wizytówka

Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma obudowa kominka. Wykonane są z różnych materiałów, np. ze stali. Mają wiele różnych kształtów i utrzymane są zarówno w stylistyce klasycznej, tradycyjnej, jak i tej bardzo nowoczesnej. Są znakomitym dopełnieniem pomieszczeń domowych, jak i tych o charakterze komercyjnym – sali weselnej, hotelu itd. Pięknie wykonany kominek, stanie się centrum dobrze urządzonego pomieszczenia. Sprawi, że we wnętrzu zapanuje miła i przytulna atmosfera. 

 

Szyba kominkowa – tutaj liczy się jakość!

Aktualnie szyby kominkowe to już nie tylko zwykłe szkło. Obecnie wykonywane są w taki sposób, aby były nie tylko trwałe, ale też wspierały pracę kominka. Powodowały, że jego praca będzie jeszcze bardziej efektywna. Mogą bowiem posiadać powłokę pyrolityczną, taką, która będzie odbijała ciepło i zatrzymywała je we wkładzie kominkowym. Dodatkowy plus jest taki, że wysoka temperatura ogranicza powstawania sadzy na szybie.

 

 

Źródło: Kratki | 2019-05-07

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźhale i magazyny na sprzedażmieszkania na zamianękamienice na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Wałeckidomy na sprzedaż powiat Ryckimieszkania na sprzedaż gmina M. Rzeszówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Krzepicedomy na wynajem w Górcedomy na sprzedaż w Dobromyślumieszkania na wynajem w Morakowie

Deweloperzy

);