Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jakie rusztowania można wynająć w Krakowie?

rusztowania Kraków
rusztowania Kraków

Prace remontowo-budowlane na wysokości, modernizacja i ocieplenie budynku, konserwacja zabytków, montaż instalacji, a nawet budowa mostów czy mycie szyb i okien – to tylko niektóre z powodów, dla których coraz częściej wynajmuje się rusztowania. Do każdego rodzaju prac użytkownicy potrzebują bowiem określonych narzędzi. Jeżeli prace te wykonywane są na wysokości, potrzebują również konstrukcji, która zapewni im mobilność i nieograniczony dostęp do powierzchni roboczej zwłaszcza w układzie pionowym. Sprawdzona konstrukcja to nie tylko sprawność i komfort pracy, ale również bezpieczeństwo użytkowników i łatwa eksploatacja.

Potrzebując bezpiecznego rusztowania okazjonalnie, warto zainteresować się jego wynajmem. To usługa, która oszczędza czas, pieniądze i energię klientów. Wykonując lub zlecając różnorodne rodzaje prac, nie ma potrzeby posiadania całej konstrukcji na własność. Wynajem ogranicza trudności związane z jej magazynowaniem i serwisowaniem. Klient nie zajmuje się nawet transportem rusztowania. Otrzymuje gotowy produkt z instruktażem jego prawidłowej eksploatacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi oraz przepisami BHP.

 

Kiedy warto wynająć rusztowanie? Bezpieczne prace remontowe i budowlane a jakość rusztowania

Rusztowania to stabilne konstrukcje umożliwiające wygodną pracę na wysokości. Zapewniają szybki dostęp nawet do trudnych lokalizacji zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Gdy użytkownik stoi na pewnym pomoście, pewniej wykonuje swoją pracę, niż stojąc na drabinie, zwłaszcza na wyższych partiach, powyżej 1. piętra. Wynajem rusztowania polecany jest zarówno osobom prywatnym, jak i przedsiębiorcom. Z usługi tej korzystają głównie osoby, które potrzebują konstrukcji o określonych parametrach na z góry ustalony czas. Nie inwestują zatem środków finansowych we własne rusztowania, ale korzystają z dostępnych na rynku konstrukcji pochodzących od sprawdzonych producentów.

Rusztowanie wynajmuje się głównie w celu wykonania prac remontowo-budowlanych i modernizacyjnych. Nadaje się również do pracy przy dachu, konserwacji obiektów magazynowych i hal, budowania scen i estrad, a nawet planów filmowych. Konstrukcje sprawdzają się w branży przemysłowej i chemicznej, zwłaszcza że wykonane są z materiałów odpornych na działanie szkodliwych czynników. Jak zatem wybrać najlepszą z konstrukcji, optymalną dla naszych potrzeb i oczekiwań? W doborze pomogą specjaliści firmy KONSTRUKTA. Oferują różnorodne modele i rodzaje rusztowań, o konkretnych parametrach i możliwościach. Na podstawie rozmowy telefonicznej, osobistej lub korespondencji mailowej ustalane są szczegóły realizacji zamówienia.

Rusztowania ramowe (fasadowe, elewacyjne)

Ramowy rodzaj rusztowania nadaje się przede wszystkim do prac remontowych i budowlanych. Stosuje się je głównie na zewnątrz budynków podczas tynkowania, murowania, ocieplania i malowania elewacji. Ich długość można dowolnie konfigurować. Dostępne są bowiem pola o długościach od 1,1 metra do aż 3 metrów. Wysokość maksymalna sięga aż 60 metrów, co umożliwia pracę przy najwyższych obiektach. W konstrukcjach tych istnieje ponadto możliwość zastosowania konsol poszerzających pomosty, wysięgników transportowych oraz dźwigarów. Można także użyć siatek lub plandek ochraniających i zabezpieczających konstrukcję. Rusztowania ramowe są zwykle stalowe, co gwarantuje ich stabilność i odporność na szkodliwe czynniki (również atmosferyczne). Dzięki temu można stosować je w zakładach chemicznych, w branży przemysłowej i podczas innych niesprzyjających warunków zewnętrznych.

 

KONSTRUKTA i rusztowania modułowe

W ofercie firmy KONSTRUKTA znajdują się również rusztowania modułowe. Jak sama nazwa wskazuje, składają się one z modułów. Umożliwiają niezwykle szczegółowe dopasowanie konstrukcji do nieregularnych i niestandardowych kształtów obiektów. Tego typu konstrukcje są łatwe w montażu i demontażu. Opiera się on bowiem na złączach talerzykowych, do których można przypiąć wiele rygli do jednego pierścienia. Dzięki temu rozwiązaniu można stworzyć wiele modułów o różnorodnych kształtach i rozmiarach.

Modułowe typy konstrukcji nadają się do wykonywania prac budowlanych i remontowych wewnątrz oraz na zewnątrz. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza podczas wykonywania dużych prac, wymagających zastosowania rozbudowanych systemów rusztowań. Nie ma bowiem ograniczeń w zakresie ich budowy. Należy pamiętać jedynie o tym, by podczas wznoszenia wysokich konstrukcji wziąć pod uwagę ich nośność, wysokość roboczą i maksymalne obciążenie pomostu roboczego. Ze względu na swoje możliwości i rozmiary mają opinię uniwersalnych. Spełniają wymagania dla rusztowań przemysłowych. Wykorzystuje się je przy renowacji zabytków i kościołów, przy pomnikach, w stoczniach, podczas montażu reklam, banerów oraz konstrukcji wspornych.

 

Dostępne rusztowania przejezdne aluminiowe

Nie ma drugich tak mobilnych konstrukcji, jak aluminiowe rusztowania jezdne. Wystarczy jeden ruch, by łatwo i szybko przesunąć je z jednego punktu do drugiego wyłącznie za pomocą siły mięśni. Rusztowanie aluminiowe jest wykonane z najlżejszego metalu, ale to nie jedyna cecha, która wpływa na jego mobilność. Oprócz aluminium ogromne znaczenie mają tu kółka jezdne. W zależności od potrzeb użytkownika, konstrukcję można przenosić zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Może stanowić konstrukcję wolnostojącą, całkowicie bezpieczną dla użytkowników dzięki zastosowaniu hamulca.

Jacy producenci oferują aluminiowe rusztowania? Kraków zapewnia dostępność konstrukcji Krause Stabilo i Altrad Mostostal. Zapoznaj się ze szczegółami oferty firmy KONSTRUKTA: https://konstrukta.pl/.

rusztowania Kraków

 

Zastosowanie rusztowań warszawskich

Oprócz wymienionych rozwiązań, w ofercie firmy KONSTRUKTA znajdują się również popularne rusztowania warszawskie. Ich montaż odbywa się za pomocą połączenia przegubowego (są łączone czopowo). Łącznikami konstrukcji są tuleja i czop, zapewniające stabilność i bezpieczeństwo rusztowania. W łatwy sposób można je montować i demontować. Wysokość tego rodzaju rusztowań sięga 4,5 metra bez kotwienia w terenie otwartym, 6 metrów bez kotwienia w obiektach zamkniętych i nawet 15 metrów z zakotwieniem do ściany lub zastosowaniem odciągów linowych.

 

Ile kosztuje wynajem rusztowań? Czy cena konstrukcji zależy od rodzaju rusztowania?

Wszystkie oferowane na wynajem rusztowania spełniają wymagania bezpieczeństwa, posiadają również stosowne atesty i certyfikaty. Zależnie od potrzeb klientów, można je wyposażyć w dodatkowe elementy. Są one pomocne przede wszystkim podczas pracy na wysokościach sięgających kilkudziesięciu metrów. Dodatkowe elementy konstrukcyjne, stężenia, stojaki, cieńsze rury, akcesoria, łączniki, pomosty, elementy podwieszane i przejezdne umożliwiają wygodne i bezpieczne wykonywanie większości prac bez względu na ich charakter (wykończeniowy, budowlany, montażowy, instalacyjny itp.).

Na plac budowy rusztowania budowlane dostarczają specjaliści. Wynajmowane konstrukcje montują oni we wskazanym miejscu. Dbają o zachowanie przepisów konstrukcyjnych, stosują bezpieczne rozwiązania systemowe. Każde rusztowanie przekazywane jest użytkownikowi wraz z instrukcją jego bezpiecznego użytkowania i protokołem. Tymczasowe konstrukcje można wynająć w Krakowie już w cenie kilkuset złotych. Całkowity koszt usługi zależy nie tylko od rodzaju wybranego rusztowania. Tworząc ofertę, specjaliści pytają o okres wynajmu, termin wykonywania prac oraz potrzeby i oczekiwania dodatkowe. Każdą ofertę dostosowuje się bowiem indywidualnie.

Źródło: | 2023-09-16

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na sprzedażinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciainne nieruchomości na wynajemlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kłodzkidomy na wynajem powiat Nowodworskimieszkania na wynajem gmina Wadowice Górnedomy na wynajem gmina Sianówmieszkania na sprzedaż w Niedźwiedzicymieszkania na sprzedaż w Kisinachmieszkania na sprzedaż w Janowicach

Deweloperzy

);