Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jakie płytki do wnętrza w stylu industrialnym?

Jakie płytki do wnętrza w stylu industrialnym?

Styl industrialny kojarzy nam się przede wszystkim z loftami. Tam najczęściej bowiem sięga się po charakterystyczne dla tego stylu elementy. W ten sposób można jednak urządzić również małe mieszkania w bloku. Jak to zrobić? Odwiedzamy sklep z płytkami i pomagamy znaleźć odpowiednie płytki na podłogę i na ścianę.

Jak powstał styl industrialny?

Styl industrialny powstał w Stanach Zjednoczonych. Inspiracją do jego stworzenia był natomiast panujący tam w latach 50 XX wieku kryzys. Wówczas splajtowało wiele firm, pozostawiając swoich pracowników na lodzie. Po wielkich zakładach przemysłowych zostały też charakterystyczne budynki. W przeciwieństwie do pracowników one jednak szybko znalazły nowych lokatorów. Industrialna przestrzeń zainteresowała bowiem lokalnych artystów, którzy zaczęli przerabiać ją na swoje pracownie. W krótkim czasie wnętrza fabryk wypełniły się przypadkowymi meblami i dodatkami... i tak właśnie powstał styl industrialny. W Polsce trend ten zawitał dopiero w latach 90. XX wieku. Na stałe się jednak zadomowił i również dzisiaj ma wielu zwolenników. Odwiedzając sklep z płytkami https://www.carrea.pl/ należy zatem skupić się na modelach, które dobrze wpasują się w ten fabryczny klimat.

 

Czym charakteryzuje się styl industrialny?

Styl industrialny charakteryzuje się pewną surowością. Panują w nim raczej minimalistyczne rozwiązania. W pomieszczeniach urządzonych w tym stylu nie ma bogatych dodatków czy miliona bibelotów. Można zatem znaleźć ascetyczne, duże i otwarte przestrzenie. To, co jest w nim wyeksponowane to natomiast surowe ściany, instalacje z rur oraz kabli, a także betonowe stropy. Nie oznacza to przy tym, że styl industrialny nie może być przytulny. W tym właśnie sztuka, by przy tego typu zimnych elementach, stworzyć przestrzeń, w której przyjemnie spędza się czas. Dużą rolę odgrywa tutaj światło. Duże lampy z odkrytymi kablami dają wnętrzom odpowiedniego blasku, który wprowadza do nich przyjazne ciepło. Odwiedzając sklep z płytkami trzeba mieć na względzie wszystkie wymienione elementy.

 

Jakie płytki do wnętrza industrialnego?

We wnętrzu industrialnym doskonale sprawdzą się chociażby płytki imitujące beton. Styl ten kocha bowiem surowość tego materiału. Betonowe płytki doskonale sprawdzają się przy tym zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Można postawić na modele wielkoformatowe lub te o małych rozmiarach. Dobrym pomysłem jest również mieszanie ze sobą różnych styli i kolorów betonu. Inną formą typowo industrialnych płytek są te metalizowane. Bardzo modne są dzisiaj wersje imitujące zardzewiały metal. Na ścianach z kolei fantastycznie prezentują się płytki udające prawdziwą cegłę. Wszystkie warianty znajdziesz rzecz jasna w zaufanym sklepie z płytkami. 

Źródło: KRN.pl | 2021-11-10

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęlokale użytkowe do kupieniadomy do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat leskilokale użytkowe na wynajem powiat Lidzbarskilokale użytkowe na wynajem gmina Jastrowiedomy na wynajem gmina Goleszówdomy na sprzedaż w Zbrojewiemieszkania na sprzedaż w Nowej Wsidomy na wynajem w Mierkinie

Deweloperzy

);