Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jaki powinien być dobry projekt

Jaki powinien być dobry projekt

Zanim wybierzemy projekt domu warto ustalić, jakie są nasze oczekiwania i realne potrzeby. Ogromna liczba dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych pozwala wybrać dokładnie takie rozwiązanie, jakie sobie wymarzyliśmy.

Zanim wybierzemy projekt domu warto ustalić, jakie są nasze oczekiwania i realne potrzeby. Ogromna liczba dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych pozwala wybrać dokładnie takie rozwiązanie, jakie sobie wymarzyliśmy. Pamiętajmy jednak, że łatwo zdecydować się na niewłaściwy projekt, który trudno będzie dostosować do miejscowych warunków zabudowy działki budowlanej.

 
Możliwości nabycia projektu naszego domu jednorodzinnego jest wiele. Możemy np. kupić indywidualny projekt u architekta lub nabyć gotowy z katalogu, albo wspólnie z architektem dostosować gotowy projekt do naszych potrzeb. Jeżeli budujemy dom pod klucz z inwestorem zastępczym, projekt domu dostaniemy bezpłatnie.
 
Wybór projektu domu uzależniony jest od wielkości i usytuowania działki budowlanej. Projekt musi odpowiadać warunkom zabudowy posiadanej przez nas działki. Architekt może wtedy wykonać zmiany w projekcie, aby przystosować go do naszych upodobań, czy przyzwyczajeń. Prace te powinna wykonać osoba z odpowiednimi upoważnieniami i wiedzą techniczną, gdyż zarówno projekt, jak i budowa domu podlegają pewnym ograniczeniom prawa budowlanego – mówi Richard Kulikowski, prezes firmy Arde-Haus.
 
Łatwo narazić się na nieprzewidziane koszty w sytuacji, kiedy kupimy projekt w ciemno po atrakcyjnej cenie. Niestety, często niższa cena wiąże się z tym, że projekt ma błędy. Oznacza to dodatkową pracę dla architekta, a dla nas nieprzewidziane koszty. Nie warto więc nadmiernie oszczędzać na projekcie, który jest jednym z podstawowych dokumentów podczas budowy domu.
 
Najlepiej, jeśli będziemy współpracować z architektem, który zapoznał się z planami działki i zna nasze potrzeby. Powinniśmy wcześniej zastanowić się, z kim będziemy budować dom i jakie rozwiązania techniczno-materiałowe zastosuje wykonawca. Korzystnie jest zlecić budowę domu pod klucz. Wówczas inwestor zastępczy sam zaproponuje nam wachlarz projektów domu z katalogu lub indywidualne rozwiązania. Mamy wtedy pewność, że wybrany przez nas projekt będzie wybudowany w określonej w projekcie technologii.

 

 

Źródło: Budowlany.pl | 2008-12-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy do kupieniadomy poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażmieszkania na wynajem powiat M. Mysłowicelokale użytkowe na wynajem powiat Wyszkowskidomy na wynajem gmina Sośnicowicelokale użytkowe na wynajem gmina Murówdomy na wynajem w Moszczenicydomy na sprzedaż w Mroczki Małedomy na wynajem w Smołdzinie

Deweloperzy

);