Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Jak wybrać dobrą kamerę do monitoringu na zewnątrz?

Kamery do monitoringu mają różne formy, które sprawdzają się w konkretnych warunkach montażowych.
Kamery do monitoringu mają różne formy, które sprawdzają się w konkretnych warunkach montażowych.

Kamera zewnętrzna powinna spełniać kilka podstawowych funkcji. Jej zadaniem jest rejestrowanie obrazu zarówno za dnia, jak i w nocy. Jeden z kluczowych parametrów stanowi również odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Jaką funkcję pełnią kamery zewnętrzne?

Zadaniem monitoringu zewnętrznego jest rejestrowanie dobrej jakości obrazu bez względu na to, w jakich warunkach pracuje kamera. Noc, silne opady atmosferyczne lub duże nasłonecznienie nie powinny wpływać na czytelność nagrania. Budując więc instalację monitorującą posesję, warto starannie dobrać kamery. Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie, jaka kamera do monitoringu zewnętrznego będzie najlepsza, poznajmy kryteria, które musi spełniać takie urządzenie. 

Podstawowe parametry to oczywiście wysoka rozdzielczość i obudowa chroniąca przed zniszczeniem (zarówno w wyniku wandalizmu, jak i poprzez działanie naturalnych czynników). Nie można zapomnieć też o rozsądnym wyborze sposobu zasilania poszczególnych komponentów systemu. Kamery analogowe wymagają podłączenia oddzielnych przewodów do zasilania i przesyłania danych do rejestratora. 

Alternatywą dla technologii analogowej jest monitoring cyfrowy. W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami, które są w różnym stopniu bezprzewodowe. Kamery z własnym zasilaniem (bateria, panel słoneczny itp.) i modułem łączności bezprzewodowej możesz zainstalować dosłownie wszędzie. W przypadku monitoringu zewnętrznego to ogromna zaleta. 

Kamery IP działające w technologii PoE to rozwiązanie, które pozwala dostarczyć zasilanie i transferować dane za pomocą jednego przewodu – to bardzo praktyczne w sytuacji, gdy chcemy zainstalować monitoring zewnętrzny. Wybór sposobu zasilania ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ na posesji nie zawsze mamy możliwość poprowadzenia okablowania do miejsc, które zapewnią optymalne pole widzenia kamery. 

Jaki rodzaj kamery zewnętrznej wybrać?

Kamery do monitoringu mają różne formy, które sprawdzają się w konkretnych warunkach montażowych. W instalacjach monitoringu zewnętrznego najczęściej spotykane są modele kompaktowe – mają charakterystyczny wygląd, dzięki któremu od razu rzucają się w oczy. Już samo to odstrasza potencjalnych włamywaczy i wandali. Jeśli wybierzesz model o obudowie dobrze chroniącej przed czynnikami zewnętrznymi i z promiennikiem IR o dobrze dopasowanym zasięgu, urządzenie będzie służyć przez długi czas. 

Zewnętrzne kamery kopułkowe świetnie sprawdzają się jako sprzęt montowany pod zadaszeniami. Mają szeroki kąt widzenia i zapewniają dobrej jakości obraz. Do monitorowania rozległych posesji polecamy kamery obrotowe wyposażone w czujnik ruchu. Jedno takie urządzenie wystarczy do monitorowania każdego zakątka dużego podwórka czy placu. Możliwość ustalenia tras patrolowych oraz sensor, który kieruje obiektyw w miejsce, gdzie pojawi się ruch, dają pewność, że sprzęt zarejestruje każde zdarzenie. Kamery IP do monitoringu prywatnego oferują dziś wiele interesujących funkcji – dwukierunkowe audio oraz możliwość odtwarzania obrazów z kamery na smartfonie są dziś standardem. 

Źródło: KRN.pl | 2021-05-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (2)

larryfox2017 ⋅ 06-06-2021 | 00:59

Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki z niskim oprocentowaniem 3%. Możesz pożyczyć na dowolny okres od 1 do 25 lat i pożyczyć dowolną kwotę od 2000 GBP do 50 000 000,00 GBP na dowolny cel. Możesz złożyć wniosek przez WhatsApp: +14092051142 lub e-mail: larryfox2017@hotmail.com

Claudia Klein ⋅ 26-05-2021 | 01:00

Witam i witam w Spotcap Global Financial Services. Nazywam się Claudia Klein, jestem pożyczkodawcą, a także konsultantem finansowym. Oferuję wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe Czy pilnie potrzebujesz wsparcia finansowego? Potrzebujesz pożyczki na różne cele? jeśli tak, radzę skontaktować się z moją firmą za pośrednictwem | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | i masz pożyczkę na swoim koncie w ciągu 24 godzin, ponieważ świadczymy doskonałe usługi pożyczkowe na całym świecie. Oferujemy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe (pożyczka osobista, pożyczka biznesowa i wiele innych), oferujemy pożyczki zarówno długoterminowe, jak i krótkoterminowe, a także możesz pożyczyć do 15 mln euro, a my udzielamy pożyczek o niskim oprocentowaniu 3% rocznie. Moja firma pomoże Ci osiągnąć różnorodne cele dzięki szerokiej gamie produktów pożyczkowych. Przyjmuję do wiadomości, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem.Dla osób fizycznych, które mają problem finansowy i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki pod zastaw kapitału w swoich lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych ze względu na wysokie oprocentowanie, niewystarczające zabezpieczenia, wskaźnik zadłużenia do dochodów, niska ocena kredytowa lub inne przyczyny Koniec z czekaniem i stresującymi wizytami w banku. Nasza usługa jest dostępna 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu - możesz zaciągnąć pożyczkę i sfinalizować swoje transakcje kiedykolwiek i gdziekolwiek tego potrzebujesz Świadczymy 24-godzinne usługi pożyczkowe światowej klasy. W przypadku pytań / pytań? - Wyślij e-mail do | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | & Natychmiast otrzymaj odpowiedź Twoja rodzina, przyjaciele i koledzy nie muszą wiedzieć, że masz mało gotówki, po prostu napisz do nas, a otrzymasz pożyczkę. Twoja wolność finansowa jest w twoich rękach !!,

Pokaż wszystkie komentarze (2)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciadziałki na sprzedażgaraże na wynajemmieszkania na wynajem powiat Drawskimieszkania na sprzedaż powiat Pajęczańskilokale użytkowe na wynajem gmina Tokarniadomy na wynajem gmina Pęczniewmieszkania na sprzedaż w Bąszedomy na wynajem w Kochanowiedomy na wynajem w Kotłowo

Deweloperzy

);