Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Inteligentne inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Inteligentne inwestowanie w zagraniczne nieruchomości

Inwestowanie w luksusowe nieruchomości to element stylu życia oraz forma zabezpieczenia przyszłości najbliższych.

Obecnie sytuacja na rynku nieruchomości jest znacznie stabilniejsza i perspektywiczna, w związku z czym nieruchomości stanowią bezpieczna lokatę kapitału. Dotyczy to głównie segmentu projektów luksusowych. Osoby dysponujące większym zasobem gotówki, uważają taki rodzaj inwestycji za element stylu życia oraz zabezpieczenie przyszłości swoich najbliższych.


Inwestowanie w nieruchomości za granicą jest korzystnym sposobem lokowania płynnych aktywów. Najpopularniejszymi miejscami na inwestycje w luksusowe nieruchomości są Chorwacja, Włochy, Hiszpania, jednak dużym zainteresowaniem w ostatnim czasie zaczęły się cieszyć inwestycje w Stanach Zjednoczonych, Brazylii czy na Wyspach Zielonego Przylądka. Ważne jest, aby przy wyborze kraju, inwestor zwrócił uwagę na sytuację polityczną i prawną w państwie, w którym zamierza inwestować.

Inwestycje w luksusowe apartamenty hotelowe

Inwestycje w luksusowe apartamenty hotelowe od wielu lat są znaną formą inwestowania na rynku nieruchomości na świecie. Inwestowanie w nieruchomości hotelowe na Wyspach Zielonego Przylądka stanowi ciekawą propozycję dla inwestorów – tym bardziej, że duże ryzyko zamachami terrorystycznymi w Egipcie, Tunezji, Turcji, spowodowało, iż wiele osób zrezygnowało z wyjazdów wypoczynkowych do tych krajów, swoje zainteresowanie skierowali w stronę egzotycznych regionów, takich jak: Tajlandia, Dominikana, Karaiby czy Wyspy Zielonego Przylądka.


Wiele osób planujących zakup ekskluzywnych nieruchomości hotelowych oczekuje dodatkowych dochodów. Inwestycje w apartamenty hotelowe pozwalają na uzyskanie dochodów w przedziale 5-9 proc. rocznie od wartości nabytej nieruchomości. Zakupionymi apartamentami w kompleksie hotelowym gospodaruje firma zarządzająca. Inwestor nie zajmuje się zarządzaniem, a jedynie oczekuje na przychody z czynszu.

Inwestowanie na Wyspach Zielonego Przylądka

Wyspy Zielonego Przylądka zlokalizowane są na Oceanie Atlantyckim, na zachód od Afryki i na południe od Wysp Kanaryjskich. W skład tropikalnego archipelagu wchodzi dziesięć wysp i pięć wysepek. Wprost bajeczne miejsce, gdzie słońce świeci non-stop, a temperaturę jego promieni łagodzi delikatna morska bryza. Przez cały rok słupek rtęci oscyluje w granicach około 25-30°C. Wyspy wyróżniają się jednymi z najpiękniejszych plaż na świecie; słyną z białych piasków i kryształowo czystej wody. Jest to prawdziwy raj dla miłośników plaż. Miejsce, które może śmiało rywalizować z dowolnym luksusowym kurortem na świecie. Wyspy Zielonego Przylądka mają duży potencjał i posiadają mocną pozycję w branży, jako magnes dla inwestorów w nieruchomości. Oferują niezrównane możliwości w zakresie długoterminowego wzrostu i bardzo dobrą stopę zwrotu, dzięki prężnemu sektorowi turystycznemu.

Na Wyspach Zielonego Przylądka nastąpił niewiarygodny wręcz wzrost zainteresowania sektorem turystyki – dochodzących do 115 proc. od 2000 r. (dane Narodowego Instytutu Statystyki Republiki Zielonego Przylądka). Rozwijająca się branża turystyczna jest kluczowym czynnikiem świadczącym o sile miejscowej gospodarki. Co więcej, tego roku oczekiwany jest dalszy wzrost na poziomie 5 proc. (według Banco de Cape Verde).

Wspaniały, słoneczny klimat przez cały rok, powoduje, że turystom nie chce się wracać do domu. Wyspy Zielonego Przylądka posiadają uznane przez miłośników słońca jedne z najlepszych na świecie plaż. Rozwój sektora turystyki jest stymulowany także przez takie czynniki, jak m.in. bezpośrednie loty z wielu miast na świecie. Podróż z Wielkiej Brytanii trwa tylko 5,5 godziny.

Wyspy Zielonego Przylądka to doskonałe miejsce do wakacyjnego wypoczynku, spotkań integracyjnych, uprawiania sportów wodnych. Wysoka stabilność miejscowej polityki i gospodarka rozwijająca się od końca lat 90., surowe przepisy środowiskowe oraz regulacje sprzyjające rozwojowi turystyki powodują, że inwestorzy coraz chętniej inwestują w nieruchomości na lokalnym rynku.


Inwestycje w nieruchomości obwarowane są jednak surowym ustawodawstwem, umożliwiającym tylko realizację projektów o rzadkiej i niskiej zabudowie. Restrykcyjne prawo nie tylko pomaga zachować pierwotny charakter Wysp, ale zapobiega transakcjom, które mogłyby prowadzić do nadużywania surowców, co dodatkowo zabezpiecza inwestycje jeszcze przez długie lata. Dzięki całorocznemu, słonecznemu klimatowi i świetnie prosperującemu sektorowi turystyki, Wyspy Zielonego Przylądka zapewniają odpowiednie warunki ekonomiczne i środowiskowe dla zyskownych inwestycji na rynku nieruchomości.

 

Źródło: KRN.pl | 2016-11-21

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódździałki na wynajemkamienice na wynajemhale i magazyny na sprzedażlokale użytkowe na wynajem powiat Legionowskimieszkania na sprzedaż powiat Bielskimieszkania na wynajem gmina Lubaszdomy na wynajem gmina Pruszkówmieszkania na wynajem w Norczakmieszkania na wynajem w Siedliscemieszkania na wynajem w Wrzosówce

Deweloperzy

);