Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Drukarka laserowa do pracy – na jaką się zdecydować?

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?
Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?

Zakup drukarki do biura niesie ze sobą konieczność dokładnego dopasowania jej specyfikacji do naszych potrzeb oraz budżetu. Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, jeżeli chcemy wybrać jak najlepsze urządzenie?

 

 1. Jakie są rodzaje drukarek?
 2. Jak działa drukarka laserowa?
 3. Tania drukarka laserowa do domu lub biura. Czego można oczekiwać?
 4. Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej
 5. Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?

 

Jakie są rodzaje drukarek?

Drukarka to obecnie jedno z najbardziej podstawowych narzędzi w każdym biurze. Bez niego nie jesteśmy w stanie wykonać sporej części naszej pracy, a w przypadku korzystania z prostszego typu urządzenia możemy szybko zacząć odczuwać frustrację. Jeżeli więc planujemy zamienić naszą obecną drukarkę biurową na nowszy model, w pierwszej kolejności musimy zdecydować, jaki rodzaj sprzętu będzie nas interesował. Do wyboru mamy kilka opcji:

 • drukarka atramentowa: do pracy potrzebuje tuszu, pozwala na uzyskanie bardzo dobrej jakości wydruku. Dodatkowym plusem jest również stosunkowo niska cena tego typu modeli, jednak musimy pamiętać, że zastosowane materiały eksploatacyjne będą go podnosić – tego typu drukarka jest w stanie przepracować kilkaset stron na jednym zestawie pojemników z tuszem;
 • drukarka laserowa: droższa w zakupie, jednak zdecydowanie tańsza w eksploatacji. Drukarki laserowe są popularnym wyborem do biur ze względu na szybkość i jakość wydruku, a także o wiele rzadziej występującą konieczność wymiany tonera. To dobra opcja, jeżeli drukujemy dużo i zależy nam na czasie.

 

Jak działa drukarka laserowa?

Podczas procesu drukowania w drukarce laserowej zachodzi kilka procesów. Pierwszym z nich jest naelektryzowanie wałka, który pokryty jest krzemem lub materiałem światłoczułym. Następnie następuje naświetlenie diodami lub linijką laserową. Gdy to już nastąpi, urządzenie nanosi na papier toner, czyli specjalny proszek do wydruku laserowego. Przesuwając się przez wałki zostaje on utwardzony i na stałe pozostaje na powierzchni arkusza, tworząc zlecony przez nas wydruk. Obecnie coraz powszechniejsze jest wykorzystywanie diody LED zamiast lasera, jednak w przypadku takich drukarek zasada działania jest identyczna. Jeżeli posiadamy urządzenie o bardziej rozbudowanych możliwościach, wykonamy w ten sposób zarówno pojedyncze strony, jak i zlecimy automatyczny druk dwustronny. Technologia druku laserowego jest szybka, trwała, a efekt nie blaknie pod wpływem słońca.

 

Tania drukarka laserowa do domu lub biura. Czego można oczekiwać?

Wybierając drukarkę do biura musimy przede wszystkim ustalić nasz budżet i oczekiwania, jakie mamy od urządzenia. Warto pamiętać że tańsze modele nie będą posiadały takiej ilości opcji, jak te z wyższej półki cenowej - z drugiej strony jednak nie zawsze potrzebujemy mieć je pod ręką. Jeżeli zależy nam na sprzęcie dobrej jakości, pozwalającym na sprawną pracę, powinniśmy skupić się na jego parametrach. Do najważniejszych zaliczymy między innymi:

 • szybkość druku: im wyższa, tym bardziej wydajna drukarka;
 • automatyczny druk dwustronny: jest to opcja bardzo przydatna, jeżeli często mamy do czynienia z dokumentami o dużych gabarytach – zaoszczędzimy w ten sposób sporą ilość papieru;
 • maksymalny format druku: określa największy możliwy arkusz, jaki będziemy w stanie zadrukować;
 • możliwość skanowania dokumentów: opcja powszechna w urządzeniach wielofunkcyjnych, przydatna gdy nie mamy miejsca na oddzielną drukarkę i skaner;
 • rozdzielczość druku: określa, jak ostry i dokładny będzie wydruk.

 

Szybkość druku – kluczowy parametr drukarki laserowej

Szybkość drukarki określamy parametrem str/ min, czyli ilością stron, jaką jesteśmy w stanie zadrukować w ciągu minuty. Im większy współczynnik str min, tym sprawniej będzie szła nam praca. Technologia druku laserowa pozwala na bardzo sprawne zapełnianie kolejnych stron: w przypadku urządzeń przeznaczonych stricte do pracy biurowej może to być nawet 60 arkuszy na minutę. Jeżeli jednak zdecydujemy się na mały, biurkowy model, to taką drukarkę laserową będziemy w stanie średnio zadrukować około 20-35 stron w ciągu minuty.

Wybierając sprzęt do biura warto jednak zwrócić uwagę na to, że o ile jest to ważny parametr, to nie zawsze będzie najistotniejszy. W sytuacji, gdy bardziej zależy nam na jakości wydruku, lepiej jest odpuścić kilka dodatkowych stron w zamian za lepszą rozdzielczość czy możliwość zwiększenia maksymalnego formatu arkusza.

 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem drukarki laserowej?

Wybierając drukarki laserowe kolorowe lub monochromatyczne powinniśmy przede wszystkim skupić się na tym, aby ich obecność w biurze faktycznie miała znaczenie. Zanim dokonamy konkretnego zakupu sprawdźmy dokładnie wszystkie niezbędne parametry, a także upewnijmy się, że będziemy mieli gdzie postawić upatrzony model. Drukarki laserowe monochromatyczne drukarki laserowe monochromatyczne będą tańsze w zakupie i użytkowaniu, niż te operujące pełnym spektrum kolorów, co również warto wziąć pod uwagę, zanim skierujemy swoje korki do kasy.

Źródło: KRN.pl | 2021-07-01

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

3

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (1)

SUSAN BENSON ⋅ 05-07-2021 | 11:06

Witam Szanowni Państwo, Potrzebujesz pomocy finansowej? Jestem Susan Benson. Jestem pożyczkodawcą, a także doradcą finansowym. Potrzebujesz pożyczki biznesowej, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej lub pożyczki na realizację projektu? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi tak, polecam kontakt z moją firmą. Świadczymy wszelkiego rodzaju usługi pożyczkowe, w tym pożyczki długoterminowe i krótkoterminowe. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas przez e-mail: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) lub wyślij mi wiadomość bezpośrednio na WhatsApp pod numerem: +447903159998 i otrzymaj natychmiastową odpowiedź. Jesteśmy kompleksową firmą świadczącą usługi finansowe i jesteśmy zobowiązani pomóc Ci spełnić wszystkie Twoje aspiracje. Specjalizujemy się w dostarczaniu ustrukturyzowanych rozwiązań finansowych dla osób fizycznych i firm w najbardziej efektywny i najszybszy sposób. Oto kilka powodów, dla których powinieneś skontaktować się z nami w sprawie pożyczki; * Wygoda - Możesz ubiegać się o pożyczkę w dowolnym miejscu i czasie. * Elastyczna kwota - Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. * Szybkie finansowanie bezpośrednie - Otrzymaj pożyczkę w ciągu 24 godzin od zatwierdzenia. * Elastyczne oprocentowanie - Przystępne oprocentowanie 3%. * Wysokie wskaźniki aprobaty - masz 99,9% szans na otrzymanie pożyczki * Elastyczna spłata - należy wybrać datę spłaty, tygodniowy, miesięczny lub roczny na okres 1-30 lat. * Prosta aplikacja online. * Spersonalizowane wskazówki i wiedza specjalistyczna. * Brak ukrytych opłat Nie trać okazji z powodu braku środków finansowych. Skontaktuj się teraz z moją firmą, możemy pomóc Ci pożyczyć, ponieważ pomogliśmy wielu osobom i organizacjom, które borykają się z trudnościami finansowymi na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki, prosimy o przesłanie wniosku o pożyczkę za pośrednictwem E-mail: sunshinefinancialgroupinc@gmail.com WhatsApp/Telegram: +447903159998 Pośrednicy/konsultanci/brokerzy mogą sprowadzać swoich klientów i są w 100% chronieni. Z pełnym zaufaniem będziemy pracować razem z korzyścią dla wszystkich zaangażowanych stron.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianęlokale użytkowe na wynajemmieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Łosickimieszkania na wynajem powiat M. st. Warszawalokale użytkowe na wynajem gmina Stoszowicemieszkania na sprzedaż gmina Kłobuckmieszkania na sprzedaż w Nowincemieszkania na sprzedaż w Januszewicachmieszkania na sprzedaż w Kępie Podwierzbiańskiej

Deweloperzy

);