Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Do jakich pomieszczeń pasują drewniane stoły rozkładane?

Do jakich pomieszczeń pasują drewniane stoły rozkładane?

Stół jest niezbędnym meblem w każdym domu, ale już jego wielkość nie jest tak oczywista. Zwłaszcza jeśli co jakiś czas odwiedzają nas goście. Na szczęście z pomocą przychodzą stoły rozkładane.

Święta, urodziny, imieniny, spotkania towarzyskie – to okazje, podczas których wokół naszego stołu gromadzi się więcej osób, niż zazwyczaj. Nawet jeśli niewielki stolik na co dzień wydaje się wystarczający dla kilku domowników, kiedy osób ma zasiąść więcej, pojawia się problem.

 

Dlaczego stół rozkładany to dobra propozycja?

Przede wszystkim stoły z rozkładanym blatem są uniwersalne. W dowolnym momencie można zmienić ich rozmiar tak, by dopasować wielkość do liczby osób, jakie wokół niego siądą. Mechanizm jest prosty, a przekształcenie małego stolika w większy zajmuje zaledwie chwilę. Co ciekawe rozwiązanie to stosowano już w starożytności.

 

W jakim pomieszczeniu możemy postawić rozkładany stół?

Właściwie w każdym pomieszczeniu, w jakim spożywamy posiłki. Sprawdzi się w salonie, w jadalnie i w kuchni. W pierwszych dwóch przypadkach chodzi przede wszystkim o większą liczbę gości. Natomiast w kuchni na rozkładany stół możemy spojrzeć nieco inaczej. Kiedy zbliża się uroczystość rodzinna, czy święta, podczas przygotowywania potraw najczęściej brakuje miejsca na blacie. Wtedy też korzystamy z kuchennego stołu. Dlaczegóż więc nie zorganizować sobie nieco więcej przestrzeni przez rozłożenie blatu? Tak samo większy stół przyda się to podczas pieczenia ciasteczek z dziećmi.

 

Stół drewniany – kiedy warto w niego zainwestować?

W przypadku kuchni, gdzie rozkładany blat ma posłużyć głównie do zwiększenia powierzchni roboczej, trzeba sięgać po tworzywa, które będą trwałe i odporne na uszkodzenia. Natomiast w salonie i jadalni stół musi być przede wszystkim reprezentacyjny. Ma być stylowy i elegancki. I tutaj najlepiej sprawdzi się drewno. Każde pomieszczenie, w jakie wprowadzi się drewniane meble, od razu wydaje się prestiżowe i luksusowe.

Przy stole gromadzimy się nie tylko po to, by wspólnie spożywać posiłek, ale też rozmawiać i spędzać ze sobą czas. Drewno jest naturalne i sprzyja rodzinnej atmosferze. Przeglądając stoły drewniane rozkładane The Beds, możemy znaleźć modele, które są starannie wykończone i z dobrego gatunku drewna.

Pamiętajmy przy tym, że drewno pasuje jako materiał do każdego wnętrza, ale w zależności od tego, jaki dominuje w nim styl aranżacyjny, inny model będzie odpowiedni. Przy nowoczesnych aranżacjach lepsze będą proste stoły, natomiast przy bardziej tradycyjnych lepsze będą masywne formy i zdobienia.

 

Co z rozmiarem?

Jednak warto zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wizualne. Zanim zdecydujemy się na konkretny model stołu, musimy zastanowić się nad tym, ile osób będzie wokół stołu i jak dużo miejsca mamy na rozłożenie. Każdy z biesiadników musi mieć odpowiednią przestrzeń podczas jedzenia, ale z drugiej strony jeśli weźmiemy zbyt duży stół, to po rozłożeniu możemy mieć problem z poruszaniem się po pomieszczeniu, więc wszystko trzeba dokładnie wymierzyć. 

Źródło: KRN.pl | 2020-03-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemmieszkania na wynajemdziałki na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Pułtuskidomy na wynajem powiat Sulęcińskimieszkania na sprzedaż gmina Ziębicelokale użytkowe na sprzedaż gmina Czarnadomy na sprzedaż w Wolicydomy na sprzedaż w Tereszyniedomy na wynajem w Święcanach

Deweloperzy

);