Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Dlaczego materace Sleepmed?

Jak wybrać najlepszy materac?
Najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość naszego snu jest właściwie dobrany materac.

Zdrowy sen ma bardzo duży wpływ na samopoczucie człowieka oraz właściwe działanie całego organizmu. Niestety obecnie proporcje czasu poświęcanego na pracę i odpoczynek są mocno zachwiane – obowiązki zajmują nam kilkanaście godzin w ciągu doby, a regeneracja zaledwie kilka.

Dlatego tak ważne jest, abyśmy podczas snu odczuwali 100 proc. komfortu. Zapewnić go może właściwie dobrany materac.

Jakie znaczenie dla naszego organizmu ma sen?

Zdrowy styl życia i zwiększenie świadomości własnego ciała oraz jego potrzeb to modne w ostatnich latach hasła. Najczęściej jednak kojarzą się nam ze zmianą diety, zwiększeniem aktywności fizycznej lub doborem odpowiednich kosmetyków czy zabiegów medycyny estetycznej. Wśród tych wszystkich czynników często zapominamy, że to właśnie sen jest jednym z głównych filarów naszego zdrowia oraz higieny psychicznej.

Dorosły człowiek, aby właściwie funkcjonować, powinien przesypiać ok. 7-8 godzin w ciągu doby. Spokojny, niczym nieprzerywany sen pozwala naszemu organizmowi się zregenerować i gwarantuje pełnię sił oraz jasność umysłu w ciągu dnia. Dzięki temu jesteśmy bardziej efektywni, pomysłowi, kreatywni, dobrze się czujemy i czerpiemy radość z wykonywanych czynności.

Osoby, które cierpią z powodu braku lub złej jakości snu są natomiast zmęczone, pozbawione energii, mają problemy z koncentracją, pracują wolniej, są zestresowane i skarżą się na obniżenie nastroju. Ponadto liczne badania wykazały, że niedobór snu wpływa na obniżenie odporności organizmu, pogarsza wygląd skóry i zwiększa prawdopodobieństwo przybierania na wadze.

 

Nie tylko długość, ale i jakość

Jeśli chcemy obudzić się wypoczęci i pełni sił, musimy zadbać nie tylko o długość snu, ale również jego optymalne warunki. Aby nic nie zakłócało naszego odpoczynku, powinniśmy pamiętać o wyłączeniu wszystkich urządzeń elektronicznych, takich jak telewizor, radio, smartfon i o zgaszeniu światła. Ludzki mózg właściwie odpoczywa tylko wtedy, gdy nie musi przetwarzać nadmiernej ilości docierających do niego bodźców. Znaczenie ma również odpowiednia temperatura i wilgotność powietrza w sypialni. Bez wątpienia jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na jakość naszego snu jest właściwie dobrany materac.

 

Jak wybrać najlepszy materac?

W tej kwestii wiele zależy od naszego stanu zdrowia, upodobań oraz dotychczasowych przyzwyczajeń. Zazwyczaj głównym czynnikiem, na który zwracamy uwagę podczas zakupów, jest stopień twardości materaca. Dużą rolę odgrywają również jego wymiary i materiał, z jakiego został wykonany. Osoby uczulone przywiązują wagę do tego, by był to model hipoalergiczny, natomiast cierpiące na różne schorzenia (przede wszystkim kręgosłupa) poszukują specjalistycznych modeli prozdrowotnych.

Źle dobrany lub słabej jakości materac nie tylko obniża jakość snu, ale również może powodować dyskomfort i nawracające dolegliwości, takie jak ból pleców czy sztywność karku. Z tego względu zarówno lekarze, jak i fizjoterapeuci zalecają zakup profesjonalnych, spełniających wszystkie normy medyczne materacy, takich jak te renomowanej firmy SleepMed.

Dr n. med. Tomasz Chomiuk, fizjoterapeuta i wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego potwierdza to słowami: Na bazie własnych doświadczeń z materacami SleepMed polecam je wielu moim pacjentom, którzy wracają do mnie z informacją o poprawie jakości codziennego funkcjonowania. Wynika ona z odpowiedniej regeneracji, jaką zapewnia im spokojny sen na materacach tej marki.

 

Co wyróżnia materace firmy SleepMed?

Produkty oferowane przez SleepMed charakteryzują się najwyższą jakością oraz starannością wykonania. Potwierdzają to wnikliwe badania przeprowadzone przez Laboratorium Sleep- Lab oraz Szwajcarski Instytut AEH. Wszystkie materace otrzymały w nich pozytywne wyniki pod względem ergonomii, czyli stopnia dopasowania do potrzeb ludzkiego ciała, higieny, trwałości oraz klimatu i zostały zarejestrowane jako certyfikowane produkty medyczne gwarantujące bezpieczeństwo i optymalne warunki do regeneracji organizmu. Dzięki temu każdy użytkownik może mieć pewność, że produkty SleepMed pozytywnie działają na jego zdrowie i komfort. Duży wpływ na odczuwanie komfortu podczas snu ma również zastosowanie specjalnie opracowanych technologii, takich jak: wykorzystanie pianki termoelastycznej, sprężyn typu Multi, pokrowców Merced/Probiotex oraz technologii Airforce, zwiększającej oddychalność materaca i zapewniającej mu właściwości hipoalergiczne. Dodatkową zaletą jest bardzo długi, bo aż 15-letni okres gwarancji.

 

Samodzielne dopasowanie twardości materaca

SleepMed oferuje swoim klientom materace z czterema rodzajami powierzchni do spania w jednym. Każdy z nich zapewnia inną twardość, a tym samym inny stopień komfortu. Dzięki temu kupując jeden produkt, możemy dopasować go do wszystkich naszych potrzeb, które wraz z upływem czasu mogą się zmieniać. Ponadto materac możemy wygodnie zamówić w sklepie internetowym, bez obaw, że wybierzemy zły model – każdy z nich łatwo i szybko, w kilka minut dopasujemy do własnych preferencji.

Regulację twardości materacy umożliwia ich specjalnie opracowana budowa. Składają się one z kilku warstw, które można dowolnie zamieniać. Produkty z kolekcji SleepMed Standars oraz Hybrid posiadają ruchomą warstwę specjalnej pianki termoelastycznej VitaRest, którą, w razie potrzeby, możemy wyciągnąć i przełożyć na druga stronę. Natomiast modele Plus i Hybrid Plus zostały wyposażone w odpinany top z pianki termoelastycznej VitaRest/Celsius-Waterlily, który z łatwością przepniemy na spód materaca lub wykorzystamy samodzielnie, jako drugi, osobny produkt. Do zwiększenia twardości podłoża można również użyć specjalnej maty kokosowej. Więcej informacji na temat produktów SleepMed oraz ich właściwości znajdziemy na stronie sleepmed.pl. W ofercie dostępne są również ergonomiczne poduszki, dopasowane do potrzeb oraz preferencji użytkowników.

 

 

 

 

 

 

Źródło: KRN.pl | 2020-01-31

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

5

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice do kupienialokale użytkowe do kupieniadomy na sprzedaż powiat Siedleckidomy na wynajem powiat Lubańskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Sieprawmieszkania na sprzedaż gmina Ulan-Majoratmieszkania na wynajem w Morawiniemieszkania na wynajem w Kątachdomy na sprzedaż w Koszarówce

Deweloperzy

);