Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Artykuły Artykuły

Czym się kierować kupując ubezpieczenie domu?

czym-sie-kierowac-kupujac-ubezpieczenie-domu
Czym się kierować kupując ubezpieczenie domu?

Czym się kierować kupując ubezpieczenie domu? Dom i rodzina stanowią jedne z najważniejszych wartości w życiu każdego człowieka. To dlatego podchodzimy do nich ze szczególną troską, chcąc je chronić i otaczać opieką. Czy da się jednak ochronić dom? Pomóc w tym może ubezpieczenie domu. Dlaczego? Otóż inwestycja w polisę ubezpieczeniową domu lub mieszkania może okazać się wydatkiem minimalnym w stosunku do strat, jakie możemy ponieść bez takiego zabezpieczenia. Jednak ile kosztuje ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Kiedy ubezpieczenie domu jest niezbędne?

Ubezpieczenia w Polsce dzielimy na obowiązkowe i dobrowolne. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć OC komunikacyjne – tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Każdy zarejestrowany w naszym kraju pojazd musi takie ubezpieczenie mieć. Inaczej ma się sprawa w przypadku polis dobrowolnych, do których należy właśnie ubezpieczenie domu. Przed zakupem takiego ubezpieczenia pojawia się zawsze pytanie – czy warto je mieć i czy taki zakup jest zasadny?
 
Biorąc pod uwagę, że dom stanowi jedną z najważniejszych wartości jakie posiadamy, jej utrata może być szczególnie dotkliwa. W takiej sytuacji, odpowiedź na postawione wyżej pytanie zdaje się być oczywista. Dodatkowo, koszty ubezpieczenia domu lub mieszkania, w porównaniu do strat poniesionych w wyniku jego zniszczenia, są wręcz symboliczne.
 
Warto także wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkania jest wymagane w przypadku zakupu nieruchomości na kredyt. W takiej sytuacji, banki żądają zabezpieczenia nieruchomości odpowiednią polisą ubezpieczeniową.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu?

Podobnie jak w przypadku polis komunikacyjnych, nie ma tutaj stałej i jednakowej stawki dla wszystkich. Ostateczny koszt takiego ubezpieczenia zależy od bardzo wielu czynników. Dość powiedzieć, że na ostateczną cenę wpływ będzie miała np. powierzchnia nieruchomości, jej wiek czy położenie. Nie bez znaczenia jest także wartość ubezpieczanej nieruchomości czy własne zabezpieczenia. Najtańsze polisy można znaleźć w cenie nawet poniżej 200 zł za pełne 12 miesięcy ochrony. Jednak czy taka polisa się opłaca?
 
Kupując ubezpieczenie domu lub mieszkania, nie warto kierować się ceną. Podczas jego zakupu, powinniśmy przede wszystkim kierować się zakresem i dobrać polisę do naszych potrzeb upewniając się wcześniej, przed jakimi zdarzeniami chroni. Pozostaje jednak pytanie, na co zwrócić uwagę przed zakupem takiego ubezpieczenia, aby uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości?

Jak wybrać dobre ubezpieczenie mieszkania?

Podstawowa wersja ubezpieczenia obejmuje najczęściej tylko mury i elementy stałe i chroni je przed skutkami zdarzeń losowych. Dużo lepszym rozwiązaniem jest ubezpieczenie rozszerzone o takie elementy, jak wyposażenie wnętrza, ochrona przed kradzieżą z włamaniem lub zniszczeniem.
 
Jeden z kluczowych elementów, które decydują o tym, ile kosztuje ubezpieczenie domu lub mieszkania, to zakres ochrony. Wybierając podstawowy pakiet możemy liczyć tylko na to, że ochroną otoczone są jedynie mury i elementy stałe (np. parkiet, płytki lub zabudowa kuchenna) od zdarzeń losowych. Co to oznacza w praktyce? Otóż w razie pożaru lub zalania, wypłacone zostanie nam odszkodowanie. Jeśli oczekujesz jednak kompleksowej ochrony domu, warto wybrać ubezpieczenie z dodatkowymi rozszerzeniami. Mamy tu na myśli tutaj przede wszystkim polisę dla elementów ruchomych, wyposażenia domu, która chroni nas przed skutkami takich zdarzeń, jak jak zalanie, pożar czy również kradzież z włamaniem. 
 
Oczywiście taka polisa będzie droższa, jednak w ten sposób będziemy zabezpieczeni w dużo szerszym zakresie, a tym samym będziemy mogli liczyć na większe odszkodowanie, gdy zajdzie taka potrzeba. – Wybór okrojonej wersji polisy w dłuższej perspektywie może nam przysporzyć więcej szkody, niż faktycznego zysku. Dlatego przed podpisaniem umowy dokładnie sprawdźmy zakres takiego ubezpieczenia, by w przyszłości uniknąć nieprzyjemnego rozczarowania – radzą eksperci firmy Beesafe.pl.
 
A gdzie kupić ubezpieczenie domu lub mieszkania dopasowane do naszych potrzeb? Z pomocą przychodzi firma Beesafe, która poszerzyła swoją ofertę o ubezpieczenia nieruchomości. Już teraz przekonaj się sam, jak wiele możesz zyskać na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-ubezpieczenia-nieruchomosci/. 
Źródło: KRN.pl | 2022-10-03

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?

0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

powrót do listy artykułów

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania do kupieniakamienice na sprzedażinne nieruchomości na zamianędomy na wynajem powiat Opolskidomy na sprzedaż powiat Lęborskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Liskówlokale użytkowe na sprzedaż gmina Stara Kornicadomy na wynajem w Stasiniemieszkania na sprzedaż w Zofiewiedomy na wynajem w Annobór-Kolonii

Deweloperzy

);