Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Życie na raty

2008-08-04

Życie na raty

Mimo że statystycznie w Warszawie zarobki są najwyższe, mieszkańcy stolicy wcale nie pracują na ratę najkrócej wśród Polaków, gdyż ceny lokali są w tym mieście bardzo wysokie.

Mimo że statystycznie w Warszawie zarobki są najwyższe, mieszkańcy stolicy wcale nie pracują na ratę najkrócej wśród Polaków, gdyż ceny lokali są w tym mieście bardzo wysokie – podaje „Rzeczpospolita”.

Singiel w Warszawie musi pracować na ratę kredytu mieszkaniowego w złotych ponad 9 dni, a we frankach szwajcarskich – 6,3 dnia. Najkrócej – nieco ponad 5 dni w miesiącu – poświęcają na zarobienie na ratę kredytu hipotecznego w CHF samotni mieszkańcy Krakowa. Jeśli jednak mają średni kredyt w rodzimej walucie, na samą ratę muszą pracować ponad 7 dni w miesiącu. Natomiast poznaniacy potrzebują 9,5 dnia, aby zarobić na ratę kredytu w zł oraz 6,7 dnia, gdy zadłużą się we frankach szwajcarskich – czytamy.

Z wyliczeń Open Finance wynika też, że jeśli chodzi o kredyt zaciągany przez dwie osoby, to w najlepszej sytuacji są mieszkańcy Lublina, gdzie na spłatę kredytu pracuje się najkrócej, bo tylko 3,4 dnia. Jak donosi dziennik, najwięcej czasu na zarobienie na ratę poświęcają mieszkańcy Gdyni – aż 6,3 dnia. Zadłużają się przy tym przeciętnie na kwotę dwa razy wyższą niż wspomniani lublinianie, starcza im to jednak na zdecydowanie większe mieszkania (66 m kw.). Raty kredytów mieszkaniowych stanowią coraz częściej największe obciążenie dla Polaków w ich miesięcznych budżetach (od 16 do 45 proc. w stosunku do całego dochodu).

Źródło: „Rzeczpospolita” 4.08.2008 | 2008-08-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na zamianęmieszkania na wynajemlokale użytkowe do kupieniamieszkania na wynajem powiat Ostrzeszowskimieszkania na wynajem powiat Oławskilokale użytkowe na wynajem gmina Olszynadomy na wynajem gmina Oleśnicamieszkania na wynajem w Gałkowice Staremieszkania na sprzedaż w Zastawkachmieszkania na wynajem w Sieranie

Deweloperzy

);