Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Życie bez długów nie jest możliwe?

Magdalena Hojniak | 2018-11-09

Życie bez długów nie jest możliwe?

W największe długi wpadają mieszkańcy dużych miast. Przyczyną zaległości najczęściej są zobowiązania związane z utrzymaniem mieszkania.

Analiza przeprowadzona przez BIG InfoMonitor pokazała, że w dużych ośrodkach miejskich koszty utrzymania przewyższają szanse i możliwości, jakie wynikają z życia w metropolii. Spośród 2,73 mln dłużników zalegających z opłatami, aż 1,07 mln to mieszkańcy 13 największych aglomeracji. Ich zaległości stanowią blisko połowę ogólnej sumy zadłużenia, kształtującej się wokół 70,98 mld zł. Co więcej, z badania wynika, że problemy finansowe mieszkańców aglomeracji są zdecydowanie większe niż osób z małych miejscowości.

Z jednej strony duże miasta stwarzają korzystniejsze warunki do znalezienia pracy i lepszych wynagrodzeń, z drugiej jednak wydatki oraz stawki mieszkań znacznie przewyższają ceny obowiązujące na mniejszych rynkach. Tymczasem ponad 60 proc. Polaków zamieszkuje miasta, a większość z nich przenosi się do ośrodków, gdzie liczba ludności przekracza 200 tys. osób.

Według danych z raportu AMRON 69 proc. kredytów hipotecznych zostało zaciągniętych przez mieszkańców największych miast. Tutaj tego typu zobowiązania są podejmowane częściej i na wyższe sumy. Średnio zadłużenia powstałe wskutek kredytów mieszkaniowych w aglomeracjach sięgają 220 tys. zł, podczas gdy w małych miejscowościach kwota oscyluje wokół 121,2 tys. zł.

W światowym zestawieniu najdroższych miast przygotowanym przez szwajcarskie banki, Warszawa sytuuje się na 63. pozycji. Średnia cena zakupu mieszkania (55 mkw.) w stolicy w II kwartale wyniosła 454,7 tys. zł. Dla porównania w Katowicach była to suma 171,4 tys. zł. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie aglomeracja warszawska w 27 proc., czyli w największym stopniu, odpowiada za nieterminowo spłacane zadłużenia.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.2

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Dorota ⋅ 13-11-2018 | 22:04

Co za bzdury. Można żyć bez kredytu. Wystarczy żyć normalnie a nie popisywać się przed znajomymi i wspierać lichwę.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźkamienice na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajem powiat Złotowskilokale użytkowe na wynajem powiat Nowotomyskimieszkania na sprzedaż gmina Zbuczynlokale użytkowe na sprzedaż gmina Bojanowomieszkania na sprzedaż w Piaskumieszkania na wynajem w Mierżączkadomy na sprzedaż w Piątkowicach

Deweloperzy

);