Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Życie bez długów nie jest możliwe?

Magdalena Hojniak | 2018-11-09

Życie bez długów nie jest możliwe?

W największe długi wpadają mieszkańcy dużych miast. Przyczyną zaległości najczęściej są zobowiązania związane z utrzymaniem mieszkania.

Analiza przeprowadzona przez BIG InfoMonitor pokazała, że w dużych ośrodkach miejskich koszty utrzymania przewyższają szanse i możliwości, jakie wynikają z życia w metropolii. Spośród 2,73 mln dłużników zalegających z opłatami, aż 1,07 mln to mieszkańcy 13 największych aglomeracji. Ich zaległości stanowią blisko połowę ogólnej sumy zadłużenia, kształtującej się wokół 70,98 mld zł. Co więcej, z badania wynika, że problemy finansowe mieszkańców aglomeracji są zdecydowanie większe niż osób z małych miejscowości.

Z jednej strony duże miasta stwarzają korzystniejsze warunki do znalezienia pracy i lepszych wynagrodzeń, z drugiej jednak wydatki oraz stawki mieszkań znacznie przewyższają ceny obowiązujące na mniejszych rynkach. Tymczasem ponad 60 proc. Polaków zamieszkuje miasta, a większość z nich przenosi się do ośrodków, gdzie liczba ludności przekracza 200 tys. osób.

Według danych z raportu AMRON 69 proc. kredytów hipotecznych zostało zaciągniętych przez mieszkańców największych miast. Tutaj tego typu zobowiązania są podejmowane częściej i na wyższe sumy. Średnio zadłużenia powstałe wskutek kredytów mieszkaniowych w aglomeracjach sięgają 220 tys. zł, podczas gdy w małych miejscowościach kwota oscyluje wokół 121,2 tys. zł.

W światowym zestawieniu najdroższych miast przygotowanym przez szwajcarskie banki, Warszawa sytuuje się na 63. pozycji. Średnia cena zakupu mieszkania (55 mkw.) w stolicy w II kwartale wyniosła 454,7 tys. zł. Dla porównania w Katowicach była to suma 171,4 tys. zł. Nie dziwi więc fakt, że to właśnie aglomeracja warszawska w 27 proc., czyli w największym stopniu, odpowiada za nieterminowo spłacane zadłużenia.  

Źródło: KRN.pl | 2018-11-09

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


2.8

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (1)

Dorota ⋅ 13-11-2018 | 22:04

Co za bzdury. Można żyć bez kredytu. Wystarczy żyć normalnie a nie popisywać się przed znajomymi i wspierać lichwę.

Pokaż wszystkie komentarze (1)

Prezenter inwestycji

Super Oferta

Inwestycja Cieślewskiego 7A
START CITY
Sand Hotel ****

Inwestycja Cieślewskiego 7A

Kraków, Prądnik Czerwony, ul. E.... 

START CITY

Kraków, Bieżanów-Prokocim, ul.... 

Sand Hotel ****

Kołobrzeg, ul. Zdrojowa 
Super oferta: / poprzednia następna

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na sprzedażkamienice na zamianęhale i magazyny do kupieniadomy na wynajem powiat Skarżyskidomy na sprzedaż powiat Słupskilokale użytkowe na wynajem gmina Dmosindomy na sprzedaż gmina Pruszcz Gdańskimieszkania na sprzedaż w Czaplinie Wielkimmieszkania na wynajem w Hucie Przerębskiejdomy na sprzedaż w Sulkach

Deweloperzy

);