Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwrot VAT za materiały budowlane bez urzędowej decyzji

2006-12-11

Zwrot VAT za materiały budowlane bez  urzędowej decyzji

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przewiduje uproszczenie zwrotu VAT.

Jak podaje „Gazeta Prawna”, uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym przewiduje uproszczenie zwrotu VAT. Zrezygnowano z wydawania decyzji w sprawie wniosków o zwrot, których prawidłowość nie będzie budziła wątpliwości naczelnika urzędu skarbowego.

Niestety, jak czytamy: w takim przypadku podatnik będzie musiał czekać na pieniądze aż pół roku. Tyle czasu ma zajmować urzędom skarbowym weryfikacja prawidłowości złożonych wniosków. W praktyce więc zmiana, która miała się przyczynić do skrócenia oczekiwania na zwrot, nie spełni tej roli. Pocieszające jednak według dziennika jest to, że termin ten jest maksymalny i niewykluczone, że zwrot podatku będzie następował szybciej. Podatnicy nie będą natomiast musieli aż tak szczegółowo, jak obecnie, dokumentować przysługującego im prawa do zwrotu.

Teraz nowelizacją ustawy ma się zająć Senat.

Źródło: „Gazeta Prawna, 11.12.2006 | 2006-12-11

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźdomy na zamianękamienice na wynajemdomy poszukiwane do wynajęciamieszkania na sprzedaż powiat Lwóweckimieszkania na sprzedaż powiat Żuromińskimieszkania na wynajem gmina Włoszczowalokale użytkowe na wynajem gmina Zblewomieszkania na sprzedaż w Nowym Nakwasiniemieszkania na wynajem w Okartowiemieszkania na wynajem w Pępowie

Deweloperzy

);