Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwrot rent planistycznych

2010-03-05

Zwrot rent planistycznych

Do 16 marca właściciele mogą wystąpić o zwrot bezprawnie pobranych opłat. Gminy będą musiały oddać od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.

Do 16 marca właściciele mogą wystąpić o zwrot bezprawnie pobranych opłat – informuje „Dziennik Gazeta Prawna". Gminy będą musiały oddać od kilku do nawet kilkuset tysięcy złotych.
 
Jak czytamy dalej, właściciele nieruchomości, którzy na skutek uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zapłacili opłatę za wzrost wartości nieruchomości – tzw. rentę planistyczną, mogą teraz wystąpić do gmin o jej zwrot. Trybunał Konstytucyjny zdecydował bowiem ostatnio, że jeśli gmina z opóźnieniem uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to nie ma prawa do pobierania od właścicieli nieruchomości takich opłat.
 
Rozstrzygnięcie Trybunału ma bardzo duże znaczenie dla właścicieli nieruchomości, którzy zapłacili rentę planistyczną – podkreśla gazeta. Mogą oni bowiem wystąpić do wójta, burmistrza, prezydenta miasta ze skargą o wznowienie postępowania w tej sprawie i zwrot pieniędzy. Na złożenie swoich skarg właściciele mają tylko miesiąc od dnia wejścia w życie orzeczenia. W przypadku zwrotu renty planistycznej termin ten mija 16 marca. Skargi złożone w późniejszym terminie będą bezskuteczne.
 

 

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna" 5.03.2010 | 2010-03-05

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźlokale użytkowe na sprzedażgaraże na wynajemlokale użytkowe na wynajemmieszkania na wynajem powiat Łomżyńskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Rybnickilokale użytkowe na wynajem gmina Granowodomy na sprzedaż gmina Popielówdomy na wynajem w Jasieniudomy na wynajem w Piotrowiemieszkania na wynajem w Uzarzewie

Deweloperzy

);