Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwolnienia w mieszkaniówce

2008-11-25

Zwolnienia w mieszkaniówce

Załamanie w sprzedaży mieszkań odczuły nie tylko firmy budowlane i deweloperskie, ale także pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Zwolnienia pracowników są nieuniknione.

Załamanie w sprzedaży mieszkań odczuły nie tylko firmy budowlane i deweloperskie, ale także pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Zwolnienia pracowników są nieuniknione – ostrzega „Gazeta Wyborcza”.

Decyzję w sprawie zwolnień już podjęła spółka deweloperska Dom Development, która jeszcze przed wybuchem kryzysu finansowego postanowiła zamrozić aż 11 inwestycji w Warszawie (w sumie ok. 1,5 tys. mieszkań). Jak czytamy dalej, spółka poinformowała, że w ramach programu zwolnień grupowych zamierza do końca roku pożegnać się z 40 pracownikami, czyli niemal jedną czwartą załogi. Ma to przynieść spółce ok. 5,5 mln zł oszczędności rocznie (operacja ma kosztować ok. 1,5 mln zł).
 
Według informacji Gazety, o zwolnieniach – lecz dopiero w przyszłym roku – myśli także szef J.W. Construction Józef Wojciechowski. Zwolnienia nie ominą także agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, których obroty spadły drastycznie w ostatnich tygodniach. Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Aleksander Scheller jest zdania, że kryzys najbardziej uderzy w agencje, które działają wyłącznie na rynku mieszkaniowym. Uważa on, że część z nich z pewnością nie przetrwa.
 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 24.11.2008 | 2008-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na wynajemhale i magazyny na wynajemkamienice na sprzedażlokale użytkowe na sprzedaż powiat Kętrzyńskidomy na wynajem powiat M. Świnoujścielokale użytkowe na sprzedaż gmina Oświęcimlokale użytkowe na sprzedaż gmina Przytykdomy na wynajem w Pogonowiemieszkania na sprzedaż w Czarzedomy na sprzedaż w Tczewie

Deweloperzy

);