Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zwolnienia w mieszkaniówce

2008-11-25

Zwolnienia w mieszkaniówce

Załamanie w sprzedaży mieszkań odczuły nie tylko firmy budowlane i deweloperskie, ale także pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Zwolnienia pracowników są nieuniknione.

Załamanie w sprzedaży mieszkań odczuły nie tylko firmy budowlane i deweloperskie, ale także pośrednicy w obrocie nieruchomościami. Zwolnienia pracowników są nieuniknione – ostrzega „Gazeta Wyborcza”.

Decyzję w sprawie zwolnień już podjęła spółka deweloperska Dom Development, która jeszcze przed wybuchem kryzysu finansowego postanowiła zamrozić aż 11 inwestycji w Warszawie (w sumie ok. 1,5 tys. mieszkań). Jak czytamy dalej, spółka poinformowała, że w ramach programu zwolnień grupowych zamierza do końca roku pożegnać się z 40 pracownikami, czyli niemal jedną czwartą załogi. Ma to przynieść spółce ok. 5,5 mln zł oszczędności rocznie (operacja ma kosztować ok. 1,5 mln zł).
 
Według informacji Gazety, o zwolnieniach – lecz dopiero w przyszłym roku – myśli także szef J.W. Construction Józef Wojciechowski. Zwolnienia nie ominą także agencji pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, których obroty spadły drastycznie w ostatnich tygodniach. Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Aleksander Scheller jest zdania, że kryzys najbardziej uderzy w agencje, które działają wyłącznie na rynku mieszkaniowym. Uważa on, że część z nich z pewnością nie przetrwa.
 

Źródło: „Gazeta Wyborcza” 24.11.2008 | 2008-11-25

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości poszukiwane do wynajęciagaraże na wynajemmieszkania do kupienialokale użytkowe na wynajem powiat Łowickidomy na sprzedaż powiat Nidzickimieszkania na wynajem gmina Trojanówmieszkania na sprzedaż gmina Kamienica Polskadomy na wynajem w Bielinachmieszkania na wynajem w Ostrężnejdomy na sprzedaż w Krzczonowicach

Deweloperzy

);