Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Znikną tereny rolne w miastach

2007-05-12

Znikną tereny rolne w miastach

Właściciele gruntów rolnych w miastach będą mogli w przyszłości na nich budować, a nie, jak obecnie, uprawiać pietruszkę.

Właściciele gruntów rolnych w miastach będą mogli w przyszłości na nich budować, a nie, jak obecnie, uprawiać pietruszkę – donosi „Rzeczpospolita”.

Jak czytamy, prawie połowa gruntów miejskich to rolne, w Gdańsku stanowią one38 proc. obszaru miasta, w Warszawie – 29 proc., a w Poznaniu – 34 proc. Obecnie właściciel takiego gruntu ma związane ręce i nie może na nim budować, dopóki w miejscowym planie nie zostanie przeznaczony pod budownictwo. Zasadę tę ma zmienić nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, którą 8 maja przyjął rząd.

Zgodnie z projektem tam, gdzie nie ma planu, właściciel działki będzie mógł wystąpić do prezydenta lub burmistrza miasta o wydanie decyzji o warunkach zabudowy (dalej jako lokalizacyjna) – podaje „Rzeczpospolita”. Mając ją w ręku, może starać się o pozwolenie na budowę. Decyzję uzyska na takich samych zasadach jak inni właściciele działek, a więc musi spełnić m.in. warunki dobrego sąsiedztwa (planowana inwestycja ma nawiązywać do zabudowy sąsiedniej).

Więcej informacji w „Rzeczpospolitej”.

Źródło: Renata Krupa-Dąbrowska, „Rzeczpospolita”, 10.05.2007 | 2007-05-12

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania poszukiwane do wynajęciagaraże na sprzedażkamienice na zamianęmieszkania na wynajem powiat Lubaczowskidomy na sprzedaż powiat Czarnkowsko-Trzcianeckidomy na wynajem gmina Brodnicadomy na wynajem gmina Kołbaskowomieszkania na wynajem w Józefinowodomy na sprzedaż w Kikoledomy na wynajem w Wrzosowie

Deweloperzy

);