Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiany w postępowaniu przetargowym

2009-04-22

Zmiany w postępowaniu przetargowym

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy dotyczące sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości.

Od wczoraj obowiązują nowe przepisy dotyczące sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości – informuje „Gazeta Prawna”.

Zmiany odnoszą się przede wszystkim do zasad postępowania ze skargami na postępowanie przetargowe w sprawie nieruchomości. Przepisy rozporządzenia Rady Ministrów z 16 marca 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz.U. nr 55, poz. 450), określają sposób i tryb przeprowadzania przetargów oraz przeprowadzania rokowań po drugim przetargu zakończonym wynikiem negatywnym, na zbycie nieruchomości stanowiących własność Skarbu Państwa lub własność jednostek samorządu terytorialnego – czytamy.

Skargę na czynności związane z przeprowadzeniem przetargu uczestnik przetargu składa za pośrednictwem właściwego organu albo bezpośrednio do właściwego organu, jeżeli przetarg dotyczy nieruchomości, które pozostały po zlikwidowanej lub sprywatyzowanej państwowej osobie prawnej albo nieruchomości ujętych w prowadzonej przez ministra skarbu, ewidencji nieruchomości przeznaczonych na potrzeby np. ministerstw i urzędów centralnych – podaje dziennik. W przypadku wniesienia skargi, o której mowa, właściwy organ wstrzymuje czynności związane ze zbyciem nieruchomości. Minister skarbu państwa, wojewoda albo organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego rozpatruje skargę w terminie siedmiu dni od daty jej otrzymania.

 

 

Źródło: „Gazeta Prawna” 22.04.2009 | 2009-04-22

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźmieszkania na zamianęlokale użytkowe na wynajemhale i magazyny na sprzedażdomy na wynajem powiat Przasnyskidomy na wynajem powiat Zduńskowolskilokale użytkowe na sprzedaż gmina Skierniewicedomy na sprzedaż gmina Człuchówmieszkania na sprzedaż w Stępnadomy na wynajem w Zarzeczanachmieszkania na wynajem w Biedrzyce-Koziegłowach

Deweloperzy

);