Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmiana nazwy stadionu gdańskiego

2008-10-29

Zmiana nazwy stadionu gdańskiego

Nazwa „Baltic Arena” nie będzie oficjalną nazwą stadionu piłkarskiego w Gdańsku. Władze proponują „Stadion na Letnicy” czy „Stadion w Gdańsku”. Jedynie „Arena Euro 2012” przypomina używaną dotąd nazwę.

Nazwa „Baltic Arena” nie będzie oficjalną nazwą stadionu piłkarskiego w Gdańsku. Jak donosi portal trójmiasto.pl, władze proponują „Stadion na Letnicy” czy „Stadion w Gdańsku”. Jedynie „Arena Euro 2012” przypomina używaną dotąd nazwę.

Według sondy przeprowadzonej przez trójmiasto.pl większość mieszkańców uważa, że „Baltic Arena” lub „Arena Bałtycka” to dobre nazwy i powinny pozostać. Pozostali ankietowani chcą nazwy związanej z lokalizacją i wizerunkiem Gdańska. Odwrót od używania nazwy „Baltic Arena” to przygotowanie do sprzedaży nazwy stadionu.
 
Jak czytamy dalej, na budowę stadionu wydane zostało już pozwolenie, a do końca roku powstanie szczegółowy projekt wykonawczy. Prace ziemne i melioracyjne potrwają od stycznia do czerwca 2009 r., a budowlane – od maja 2009 do końca 2010 r. Do stadionu kibice nie dojadą jednak kolejką SKM – nie ma pieniędzy na modernizację linii z Gdańska Głównego. Do obsługi stadionu powstanie natomiast pięć specjalnych linii autobusowych: z lotniska, Sopotu, przystanków SKM Politechnika i Wrzeszcz oraz z przystanków tramwajowych przy al. Hallera. Nieźle jest z przygotowywaną na mistrzostwa bazą hotelową, brakuje jedynie miejsc w hotelach 5-gwiazdkowych.
 

Źródło: trójmiasto.pl 12.10.2008 | 2008-10-29

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości na wynajemdziałki na sprzedażinne nieruchomości do kupienialokale użytkowe na sprzedaż powiat Kieleckimieszkania na sprzedaż powiat Mińskidomy na wynajem gmina Kochanowicedomy na sprzedaż gmina Lnianomieszkania na sprzedaż w Ozieranach Wielkichdomy na sprzedaż w Sobolachmieszkania na sprzedaż w Dobranowicach

Deweloperzy

);