Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zmaleją inwestycje w nieruchomości komercyjne

2008-02-04

Zmaleją inwestycje w nieruchomości komercyjne

Inwestycje w nieruchomości komercyjne na świecie mają się w tym roku zmniejszyć o 17 proc. Rynki kredytowe są nadal w znacznym stopniu zamrożone, a inwestycje w nieruchomości komercyjne w wielu regionach świata zaczęto uważać za niepewne.

Inwestycje w nieruchomości komercyjne na świecie mają się w tym roku zmniejszyć o 17 proc. – prognozuje „Gazeta Prawna”. Do lata 2007 r. trwał prawdziwy boom zakupów nieruchomości komercyjnych, który spowodował wywindowanie w 2007 r. globalnych inwestycji w tej dziedzinie do stanowiącej rekord wszech czasów kwoty 930 mld dol. Jednak w drugim półroczu obroty były o 12,5 proc. mniejsze niż w pierwszym, ponieważ problemy na światowym rynku kredytowym zaczęły wpływać na możliwość zawierania transakcji – czytamy dalej. Przewiduje się, że utrzymają się one w 2008 roku.

Rynki kredytowe są nadal w znacznym stopniu zamrożone, a inwestycje w nieruchomości komercyjne w wielu regionach świata zaczęto uważać za niepewne. Dlatego oczekuje się, że w 2008 roku ich kwota wyniesie około 770 mld. dol., co oznacza spadek o 17 proc. Jak donosi „Gazeta Prawna”, dla nieruchomości komercyjnych, podobnie jak dla innych aktywów, ubiegły rok najlepszy był w krajach rozwijających się. Po raz pierwszy do górnej dziesiątki rynków inwestycji w nieruchomości komercyjne trafiły Chiny, gdzie stopa wzrostu inwestycji w tej dziedzinie wyniosła 80 proc., a wartość – około15 mld dol. Wśród piętnastu najszybciej rozwijających się rynków były takie kraje europejskie jak Ukraina, Turcja, Bułgaria i Węgry.

Źródło: „Gazeta Prawna” 4.02.2008 | 2008-02-04

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźgaraże na sprzedażdziałki do kupieniahale i magazyny na wynajemdomy na wynajem powiat Goleniowskilokale użytkowe na sprzedaż powiat Chełmińskidomy na sprzedaż gmina Kąty Wrocławskiedomy na wynajem gmina Kudowa-Zdrójmieszkania na wynajem w Bobrownikachdomy na sprzedaż w Zyzdrojowym Pieckudomy na sprzedaż w Linkowie

Deweloperzy

);