Prosimy, odblokuj wyświetlanie reklam w naszym serwisie, są one związane z rynkiem nieruchomości.
To dzięki nim masz darmowy dostęp do naszych treści.

Z pozdrowieniami zespół KRN.pl :)


Wiadomości Wiadomości

Zebranie we wspólnotach do końca marca

2008-02-06

Zebranie we wspólnotach do końca marca

Do końca I kwartału zarząd albo zarządca wspólnoty musi zwołać zebranie ogółu właścicieli. Gdyby tego nie zrobił, coroczne zebranie może zwołać każdy z właścicieli – nawet ten, który posiada minimalny udział w nieruchomości wspólnej.

Do końca I kwartału zarząd albo zarządca wspólnoty musi zwołać zebranie ogółu właścicieli – przypomina „Gazeta Prawna”. Gdyby tego nie zrobił, coroczne zebranie może zwołać każdy z właścicieli, nawet ten, który posiada minimalny udział w nieruchomości wspólnej.

Jak czytamy dalej, na corocznym zebraniu uchwala się roczny plan gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną oraz ustala wysokość opłat na pokrycie kosztów zarządu. Dokonuje się oceny pracy zarządu (lub zarządcy) i podejmuje uchwałę o udzieleniu zarządowi absolutorium. Natomiast zarząd przedstawia sprawozdanie z prowadzonej przez ostatni rok działalności. Na zebraniu rocznym właściciele określają też wysokość zaliczki na pokrycie wydatków związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej, a także z innych wydatków, które wynikają z bieżących potrzeb.

Uchwały podejmowane są większością głosów liczoną według udziałów bądź według zasady, że na jednego właściciela przypada jeden głos – informuje dziennik. Mogą być podejmowane na zebraniu albo w drodze indywidualnego zbierania głosów przez zarząd. Uchwała może też być wynikiem głosów oddanych częściowo na zebraniu, a częściowo w drodze ich indywidualnego zbierania. Właściciel musi się wówczas podpisać pod uchwałą i zadeklarować, czy jest za, czy przeciw. Gdyby właścicielami lokalu byli małżonkowie, to wtedy może głosować jedno z nich bądź oboje – wówczas reprezentują tylko jeden głos – podkreśla gazeta.

Źródło: „Gazeta Prawna” 6.02.2008 | 2008-02-06

Czy ten artykuł był dla Ciebie interesujący?


0

Zainteresował Cię artykuł? Podaj dalej!

Komentarze (0)

Pokaż wszystkie komentarze (0)

 

 

Wybrane nieruchomości

mieszkania na sprzedaż w Poznaniumieszkania na sprzedaż w Krakowiemieszkania na sprzedaż w Warszawiemieszkania na sprzedaż w Wrocławiumieszkania na sprzedaż w Gdańskudomy na sprzedaż w Poznaniudomy na sprzedaż w Krakowiedomy na sprzedaż w Warszawiedomy na sprzedaż w Wrocławiudomy na sprzedaż w Gdańskumieszkania do wynajęcia Krakówmieszkania do wynajęcia Warszawamieszkania do wynajęcia Poznańmieszkania do wynajęcia Wrocławmieszkania do wynajęcia Gdyniamieszkania do wynajęcia Gdańskmieszkania do wynajęcia Łódźinne nieruchomości do kupieniahale i magazyny na sprzedażdziałki do kupieniamieszkania na wynajem powiat M. Sosnowiecmieszkania na wynajem powiat Aleksandrowskimieszkania na wynajem gmina Łańcutdomy na sprzedaż gmina Janów Podlaskimieszkania na wynajem w Pustej Wolidomy na sprzedaż w Śliwinachmieszkania na wynajem w Lipce

Deweloperzy

);